Dział: REKLAMA

Dodano: Kwiecień 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gruzja promuje w Polsce swoje wina, Szymon Milonas ambasadorem kampanii

Polska jest trzecim największym odbiorcą gruzińskiego wina (fot. Sven Wilhelm/Unsplash)

National Wine Agency of Georgia (LEPL) rozpoczyna w naszym kraju kampanię promującą kulturę, tradycję i wyroby gruzińskich winiarni.

W ramach kampanii odbędzie się szereg działań komunikacyjnych skierowanych zarówno do konsumentów, jak i profesjonalistów oraz przedstawicieli branży winiarskiej. Zaplanowano działania informacyjne i edukacyjne na temat win gruzińskich, a także historii i tradycji związanych z ich wytwarzaniem. Ambasadorem kampanii został Szymon Milonas, znawca win, sommelier aktywnie działający w Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich.

Za działania odpowiada polsko-gruziński zespół, w skład którego wchodzą członkowie LEPL oraz agencji People PR.

W 2021 roku Gruzja wyeksportowała 107 mln butelek wina do 62 krajów na świecie. Polska jest  trzecim największym odbiorcą gruzińskiego wina, w 2021 roku trafiło do naszego kraju 7 mln butelek.

(AMS, 08.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.