Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Według TVP media wybielają twórców stanu wojennego, na dowód rozmowa Piaseckiego z Urbanem

Wywiad Konrada Piaseckiego z Jerzym Urbanem powstał w ramach cyklu "1981. Rozmowy o stanie wojennym" (fot. Piotr Molęcki/East News)

W poniedziałkowym głównym wydaniu "Wiadomości" TVP 1 pokazano fragment wywiadu Konrada Piaseckiego z Jerzym Urbanem, rzecznikiem rządu PRL. Fragment miał być dowodem na to, że "komercyjne media regularnie wybielają architektów stanu wojennego". Według Piaseckiego montaż materiału "Wiadomości" przypomina sposób pracy przy materiałach z PRL-owskiego "Dziennika Telewizyjnego".

Urywek rozmowy Konrada Piaseckiego znalazł się w felietonie "Nierozliczone komunistyczne zbrodnie", autorstwa Magdaleny Wierzchowskiej. "Dziś komercyjne media regularnie wybielają architektów stanu wojennego" - podkreśliła autorka materiału. 

"Wiadomości" przedstawiły tylko kilkusekundowy fragment wywiadu. Piasecki pyta w nim Urbana, czy po 13 grudnia pomyślał, że stoi po złej stronie polskiej barykady. Ten odpowiada: "Nigdy".

"Jacku Kurski, jeśli już puszczacie moje wywiady w »Wiadomościach«, to chociaż ich nie montujcie tak jak »Dziennik Telewizyjny« taśmy z Radomia w grudniu’81. Chyba, ze świadomie chcecie kontynuować dzieło Eligiusza Naszkowskiego i jego kolegów z SB" - napisał na Twitterze Piasecki, zwracając się do prezesa TVP. I dodał: "Wszystkim, którym przemontowany ogryzek puszczony w »Wiadomościach« nie wystarcza, polecam całość rozmowy z Jerzym Urbanem".

TVP na razie nie komentuje sprawy.

Wywiad Konrada Piaseckiego z Jerzym Urbanem powstał w ramach cyklu "1981. Rozmowy o stanie wojennym", który można oglądać w TVN 24 GO.

(MNIE, 14.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.