Dział: REKLAMA

Dodano: Czerwiec 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pierwsze polskie Grand Prix w Cannes dla VMLY&R i Gazeta.pl

Ostatni numer magazynu "Twój Weekend" wydano w marcu z inicjatywy Gazeta.pl i VMLY&R (fot. materiały prasowe)

VMLY&R z Gazeta.pl za akcję "Ostatni Twój Weekend" otrzymały Grand Prix w kategorii Glass Lion for Change podczas festiwalu Cannes Lions. To pierwsze w historii polskiej reklamy Grand Prix w Cannes. Wcześniej ta sama praca otrzymała też Tytanowego Lwa w kategorii Titanium.

Szklane Lwy przyznawane są pracom, które ”podważają uprzedzenia względem płci oraz rozbiją, głęboko zakorzenione w przekazach marketingowych, stereotypowe wizerunki mężczyzn i kobiet”.

Z kolei Tytanowe Lwy są przyznawane kampaniom, które "zmieniają reguły gry, prowokują, przesuwają granice, wywołują w branży zazdrość, która inspiruje i wyznacza nowe kierunki".

W marcu 2019 roku wydano ostatni numer magazynu "Twój Weekend" (w przeszłości popularny tygodnik erotyczny). Aby go symbolicznie zamknąć, spółka Pride and Glory Interactive (grupa VMLY&R) kupiła w licytacji na Allegro prawa do tytułu (współwydawcą ostatniego numeru była Agora). Inicjatorami akcji były Gazeta.pl i VMLY&R Poland. Wydanie wsparte było kampanią reklamową, m.in. w kinie, radiu, prasie i mediach społecznościowych. Kreację przygotowała agencja VMLY&R Poland. Za media, współpracę z influencerami i wsparcie kreatywne projektu odpowiadał Wavemaker, a produkcję wizualną zrealizował dom produkcyjny Papaya Films. Projekt wsparły również: Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką, Mastercard i Bank BGŻ BNP Paribas.

VMLY&R z Gazeta.pl za akcję "Ostatni Twój Weekend" dostały ponadto trzy Brązowe Lwy - w kategoriach: Brand Experience & Activation, Print & Publications i PR.

⇒ ZOBACZ TEŻ:

(AMS, 21.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.