„Powrót do źródeł” - dziennikarze komentują kupno Eurozetu przez Agorę
Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej” napisał, że „Radio Zet wróciło do macierzy” (fot. Agora.pl)
„Radio Zet wróciło do macierzy”, „Niektórzy się zdenerwują” - piszą dziennikarze w mediach społecznościowych o przejęciu Eurozetu przez Agorę SA i czeską spółkę SFS Ventures.
Agora poinformowała, że w środę zakończyła negocjacje ws. zakupu Eurozetu. Zawarto przedwstępną umowę sprzedaży udziałów między Czech Radio Center AS, Czech Media Invest AS, a SFS Ventures i Agorą. SFS Ventures zostanie wspólnikiem większościowym, Agora - mniejszościowym.
Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” napisał: „Kupno Zetki przez Agorę oznacza realizację kolejnej obietnicy wyborczej PiS o repolonizacji mediów w Polsce”.
Kupno Zetki przez Agorę oznacza realizację kolejnej obietnicy wyborczej PiS o repolonizacji mediów w Polsce.
— Michał Szułdrzyński?? (@MSzuldrzynski) 20 lutego 2019
„Prawda!!!” - skomentowała ten wpis Dominika Wielowieyska z „Gazety Wyborczej”. W kolejnym tweecie dodała: „Niektórzy się zdenerwują”.
To taki mały komunikat w sprawie kupna udziałów w spółce Eurozet. Niektórzy się zdenerwują. https://t.co/gmdmZZ3hDR
— Dominika Wielowieyska (@DWielowieyska) 20 lutego 2019
Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej” napisał, że „Radio Zet wróciło do macierzy” i zastanawia się „co bracia K. zrobią z 51 mln euro kredytu, który dostali z PKO SA na kupno Zetki”.
Radio ZET wróciło do macierzy.
— Jacek Nizinkiewicz (@JNizinkiewicz) 20 lutego 2019
Pytanie, co bracia K. zrobią z 51 mln euro kredytu, który dostali z PKO S.A na kupno Zetki?
„Powrót do źródeł” - skomentował Samuel Pereira, szef serwisu Tvp.info i dodał: „To radio przecież powstało jako Radio Gazeta (głównym udziałowcem 90 proc. spółki Radio Gazeta była Agora).
Powrót do źródeł. To radio przecież powstało jako „Radio Gazeta” ( głównym udziałowcem 90% spółki Radio Gazeta była Agora). pic.twitter.com/Vfom4GF587
— Samuel Pereira ?? (@SamPereira_) 20 lutego 2019
Zdaniem Doroty Kani, dziennikarki "Gazety Polskiej" i Telewizji Republika, kwestii sprzedaży Eurozetu powinny przyjrzeć się UOKiK i KRRiT.
Agora ma udziału w jednej ponadregionalnej (Tok FM) i 29 lokalnych rozgłośni radiowych (Rock Radio, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda). Teraz zawała umowę przedwstępną na zakup ogólnopolskiej stacji Radio Zet (kredyt uzyskała z niemieckiego banku) . Co na to UOKiK i KRRiT ?
— Dorota Kania (@DorotaKania2) 20 lutego 2019
„Teraz to będzie różnorodność” - skomentował Marcin Dobski z serwisu internetowego Polskiego Radia 24.
Agora, wydawca "Gazety Wyborczej" przejmie spółkę Eurozet, właściciela Radia Zet za 130 mln zł.
— Marcin Dobski (@szachmad) 20 lutego 2019
Teraz to będzie różnorodność.
Vadim Makarenko z „Gazety Wyborczej odniósł się do tekstu na temat kupna Eurozetu, jaki zamieścił serwis wPolityce.pl. „Demoniczny uśmiech Sorosa i szatańskie logo Agory na jednym obrazku. Bracia K serwują czytelnikom horrory”.
Demoniczny uśmiech Sorosa i szatańskie logo Agory na jednym obrazku. Bracia K serwują czytelnikom horrory. pic.twitter.com/uJOGQpTeOF
— Vadim Makarenko (@sardanapal) 20 lutego 2019
(PAZ, PD, 20.02.2019)