Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 09, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Przekrój" debiutuje w sprzedaży jako rocznik. Ma 268 stron i kosztuje 98 zł

Pierwszy numer "Przekroju" w formule rocznika jest dostępny w przedsprzedaży (fot. materiały prasowe)

Pierwsze wydanie "Przekroju" (Fundacja Przekrój) w formule rocznika będzie dostępne w sprzedaży od 12 grudnia. Będzie miało większą objętość i wyższą cenę.

W ostatnich latach "Przekrój" ukazywał się jako kwartalnik. Z końcem 2023 roku wydawca zdecydował, że tytuł zmieni się w rocznik, co tłumaczono "bardzo wysokimi i wciąż rosnącymi kosztami działalności wydawniczej".

Układ tematyczny "Przekroju" nie ulegnie zmianie

"Przekrój" w nowej formule jest już dostępny w przedsprzedaży. Kosztuje 98 zł i ma 268 stron. Za ostatnie wydanie kwartalnika trzeba było zapłacić o 60 zł mniej. Również objętość była istotnie mniejsza, wynosił ok. 100 stron.

Czytaj też: Prezesem warszawskiego SDP ponownie Zbigniew Rytel. Michał Karnowski przegrał

Jak dowiedzieliśmy się w biurze sprzedaży "Przekroju", układ tematyczny pisma nie ulegnie zasadniczej zmianie.

"Pierwszy rocznik w historii »Przekroju«, a w środku: ludzie i zwierzęta (niekoniecznie w tej kolejności), bohaterki i bohaterowie, Indie i joga, a nawet matematyka – raczej piękna niż straszna. W roli głównej występuje, rzecz jasna, rola, ale naturalnie, że piszemy też o naturze" – czytamy na stronie internetowej pisma. I dalej: "W codziennym zgiełku próbujemy odnaleźć harmonię, a w odkrywaniu duchowości pomagają nam oczywiście… węże (i kilka mądrych osób). Poza tym jak zwykle (tyle że więcej niż zwykle – słowo rocznik zobowiązuje!) literatura, sztuka, także życia, i wiele innych wspaniałości".

Cyfrowy dostęp do nowego i wszystkich archiwalnych wydań "Przekroju" można uzyskać, wykupując abonament miesięczny (25 zł) lub roczny (ponad 250 zł).

"Przekrój" wrócił na rynek w grudniu 2016 roku po przeszło trzyletniej przerwie za sprawą Tomasza Niewiadomskiego, fotografa i przedsiębiorcy, który kupił tytuł od Gremi Media.

Czytaj też: Samotność scenarzysty. Krzysztof Rak, scenarzysta "Bogów", zdradza tajniki warsztatu

(JF, 09.12.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.