Grupa Infor zwalnia pracowników. To efekt "optymalizacji produktów papierowych"
Grupa Infor zwalnia pracowników, ale zapewnia, że dotyczy to tylko kilku osób (fot. Darek Delmanowicz/PAP)
Grupa Infor, wydawca m.in. "Dziennika Gazety Prawnej”, redukuje liczbę pracowników z powodu zmian na rynku wydawniczym.
Jak informuje "Presserwis" Krystyna Wieczorkiewicz, dyrektorka centrum marketingu Inforu, w ostatnich dniach w całej grupie zakończono współpracę z siedmioma osobami. - W tej grupie był jeden dziennikarz z zespołu "DGP” – podkreśla Wieczorkiewicz. - Decyzje wynikały z bieżących potrzeb biznesowych w obliczu zmian na rynku wydawniczym, wyzwań związanych z dopasowaniem polityki do wymogów czytelników oraz rozwojem serwisów i kanałów komunikacji digitalowej. Dostosowujemy zatrudnienie do bieżących planów optymalizacji produktów papierowych oraz rozwoju produktów elektronicznych – dodaje.
Ustaliliśmy, że zwolnionym dziennikarzem jest Krystian Rosiński, pracujący dla tzw. białych stron „DGP”.
Czytaj też: Reporter Patryk Pancewicz odchodzi z TVP Sport. Pracował m.in. przy skokach narciarskich
- Nie jest pewne, czy pracę w Inforze straciło tylko siedem osób. Przypuszczalnie jest ich więcej, a oficjalny komunikat dotyczy tylko osób zatrudnionych na etacie – mówi nam pracownik Inforu, prosząc o zachowanie anonimowości.
Inny z pracowników przypomina, że w ostatnim roku z wydawnictwa odeszło wiele osób - z „DGP” m.in. Tomasz Żółciak, Grzegorz Osiecki i Klara Klinger. - Nie jest dla nas też zrozumiałe, dlaczego serwis internetowy "DGP” jest nastawiony wrogo wobec redakcji pracującej głównie do wydania drukowanego. Doszło do przedziwnego podziału: portal Gazetaprawna.pl publikuje wprawdzie teksty pisane do druku, ale nie na miejscach odpowiadających ich randze. Symbolicznym faktem świadczącym o podziale jest usunięcia loga "DGP” z wydania internetowego – dodaje nasz rozmówca.
Współpracę między internetem a papierem utrudniają problemy związane z dużą rotacją w kierownictwie odpowiedzialnym za online. - Dziennikarze mają poczucie, że w redakcji "DGP” nie ma szans na rozwój i podejmowanie nowych działań. Zapewne część osób odeszła z redakcji na przestrzeni ostatniego roku, m.in. dlatego, że czuli, iż w "DGP” nie ma perspektyw – ocenia pracownik.
Krystyna Wieczorkiewicz zaznacza, że w 2024 roku pracę w Infor rozpoczęło 58 nowych pracowników.
(MZD, JF, 28.11.2024)