Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agnieszka Burzyńska odeszła z „Faktu”. „Teraz jest dobry czas na zmiany”

- Odchodzę z "Faktu" za porozumieniem stron, w dobrej atmosferze – zapewnia Agnieszka Burzyńska (screen: YouTube/FAKT24.PL)

Dziennikarka Agnieszka Burzyńska rozstaje się z redakcją „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska). – To była wspólna decyzja – zapewnia w rozmowie z „Presserwisem”.

Agnieszka Burzyńska w „Fakcie” pracowała od wiosny 2016 r. Najpierw byłą dziennikarką działu politycznego tego dziennika, a w 2019 r. przeszła do działu publicystycznego. Z Andrzejem Stankiewiczem współprowadziła w portalu Onet (też RASP) program internetowy „Stan po burzy”, a następnie była gospodynią „Fakt Live”.

Burzyńska: "Odchodzę w dobrej atmosferze"

W lipcu 2022 r. Burzyńska została zawieszona w działalnościach dziennikarskich przez naczelnych Onetu i „Faktu” w związku ze spekulacjami, że prywatnie jest związana z politykiem ówczesnej opozycji. Burzyńska potwierdziła przełożonym te doniesienia.

Czytaj też: Kancelaria prawna ustaliła dane autora donosu na pracowników TVP Katowice

RASP cofnął zawieszenie dziennikarki w sierpniu 2022 r., wydając oświadczenie, w którym zaznaczono: „Nie stwierdzono, by ów konflikt rzutował na treści tworzone przez redaktor Burzyńską w ramach jej dziennikarskiej pracy”. Agnieszkę Burzyńską przywrócono wtedy tylko do prowadzenia „Fakt Live”, ale na łamy "Faktu" nie wróciła.

Obecnie prowadzenie „Fakt Live” przejął Jan Kwietniewski.

– Odchodzę z "Faktu" za porozumieniem stron, w dobrej atmosferze – zapewnia Agnieszka Burzyńska. – Przede mną nowe wyzwania. Teraz jest dobry czas na zmiany – dodaje.

Wcześniej Agnieszka Burzyńska pracowała m.in. w RMF FM, tygodniku „Wprost” i serwisie Kulisy24.pl.

Czytaj też: Michał Pol rozpoczął "Polowanie" w Kanale Sportowym. Efekt słów Stanowskiego?

(MAK, 04.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.