Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agnieszka Burzyńska nie będzie już komentować polityki w "Fakcie" i Onecie

Nie wiadomo o czym Agnieszka Burzyńska będzie rozmawiać w programie "Fakt Live", jeśli nie o polityce (screen: YouTube/FAKT24.PL)

Agnieszka Burzyńska nie będzie już pisać o polityce w "Fakcie" ani prowadzić "Stanu po Burzy" w Onecie. Dziennikarce, zawieszonej na początku lipca w obowiązkach z powodu możliwego konfliktu interesów, zaproponowano za to powrót do internetowego programu "Fakt Live".

Burzyńską zawieszono w obowiązkach dziennikarskich na początku lipca, po tym, jak ujawniła przełożonym swoje relacje osobiste z posłem opozycji. W piątek zawieszenie cofnięto.

Agnieszka Burzyńska w "Fakt Live"

W piątek oświadczenie wydał Ringier Axel Springer Polska, wydawca "Faktu" i Onetu: "Po otrzymaniu od Agnieszki Burzyńskiej oświadczenia potwierdzającego formalny konflikt interesów, redaktorzy naczelni »Faktu« i Onetu przeprowadzili analizę edytorialu. Nie stwierdzono, by ów konflikt rzutował na treści tworzone przez redaktor Burzyńską w ramach jej dziennikarskiej pracy" – napisano w komunikacie.

Czytaj też: Żakowski w Tok FM zgodził się, że także Agora i Tok FM powinny wyjaśnić zawieszenie Lisa

"Mając jednak na uwadze istnienie formalnego konfliktu, wraz z Agnieszką Burzyńską zdecydowaliśmy, że przestanie ona współprowadzić program »Stan po Burzy« i przygotowywać komentarze polityczne dla »Faktu«. Zarazem, mając na uwadze pozytywny wynik wspomnianej analizy, zaoferowaliśmy Agnieszce Burzyńskiej rolę gospodarza programu newsowego »Fakt Live«" – głosi dalej oświadczenie.

Burzyńska: "Cieszę się, że sytuacja została wyjaśniona"

"W związku z konfliktem interesów, wspólnie z moimi przełożonymi zdecydowaliśmy, że z dotychczasowej roli analityka/komentatora wydarzeń politycznych w Fakcie i Stanie po Burzy przejdę do roli gospodarza programu newsowego Fakt Live" – napisała Burzyńska na swoim profilu na Facebooku.

"Cieszę się, że sytuacja została wyjaśniona i mogę podjąć kolejne wyzwanie zawodowe. W swojej pracy dziennikarskiej zawsze kierowałam się zasadą bezstronności i rzetelności. Obecnie zapewniłam przełożonym pełną przejrzystość mojej sytuacji" – dodała dziennikarka.

Czytaj też: Jan Pospieszalski wrócił do marki "Warto rozmawiać", ale TVP nie chce z nim współpracować

Burzyńska prowadziła już rozmowy w "Fakt Live", publikowane na kanale "Faktu" w serwisie YouTube i na internetowej stronie dziennika. Ostatnie nagrania pochodzą z końca czerwca. Później, na początku lipca, dziennikarka została zawieszona w działalności dziennikarskiej przez naczelnych Onetu i "Faktu".

Katarzyna Kozłowska, naczelna "Faktu", i Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl, podjęli taką decyzję w związku ze spekulacjami na temat potencjalnego konfliktu interesów związanego z pracą Burzyńskiej, które pojawiały się w programach publicystycznych konkurencji.

Agnieszka Burzyńska, która wcześniej była dziennikarką RMF FM, tygodnika „Wprost” oraz serwisu Kulisy24.pl, w "Fakcie" pracuje od 2016 roku, najpierw w dziale politycznym, a później opinii. Od 2019 roku współprowadziła też z Andrzejem Stankiewiczem podcast Onetu "Stan po Burzy".

Burzyńska nie chciała wczoraj rozmawiać z "Presserwisem" na temat swojej obecnej sytuacji, ani tego o czym będzie rozmawiać w programie „Fakt Live”, w którym może pojawić się już w tym tygodniu.

Czytaj też: "Chciałbym przytulić Kaczyńskiego". Warsztat dziennikarski Szymona Opryszka

(PAR, 16.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.