Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jan Pospieszalski wrócił do marki "Warto rozmawiać", ale TVP nie chce z nim współpracować

Telewizja Polska zawiesiła emisję "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego, bo według prezesa TVP Jacka Kurskiego Pospieszalski "nakręcał histerię antyszczepionkową" (screen: Vod.tvp.pl)

Jan Pospieszalski wykorzystuje markę "Warto rozmawiać" w nazwie spotkań z publicznością, z których relacja umieszczana jest na YouTubie. – Telewizja Polska nie miała wyłączności na używanie tej nazwy – mówi "Presserwisowi" Pospieszalski. – Spotkania zatytułowaliśmy tak, bo zależało nam na tym, żeby wrócić do dobrych skojarzeń.

Jan Pospieszalski w najbliższym czasie nie wróci do Telewizji Polskiej. Poinformował, że nie podejmuje żadnych działań związanych ze wznowieniem programu "Warto rozmawiać" na antenach TVP. – Z tamtej strony nie ma chęci współpracy, a do tanga trzeba dwojga – tłumaczy.

Jan Pospieszalski: "Powrót do dobych skojarzeń"

W związku z tym dziennikarz pojawia się na spotkaniach z publicznością, w których wykorzystuje skojarzenia ze swoim programem publicystycznym.

Czytaj też: Dziennikarz TVP 3 Wrocław miał ciężki udar, trwa zbiórka na jego leczenie

Sierpniowe spotkanie "Warto rozmawiać" w Starym Sączu, z którego zapis pojawił się na YouTubie, było drugim z kolei organizowanym w gronie teologów, naukowców i filozofów. Zapis obu jest dostępny w serwisie na kanale Starysacz.info.

– Zatytułowaliśmy je tak, bo zależało nam, żeby wrócić do dobrych skojarzeń, które wiązały się z moją aktywnością w TVP – informuje Jan Pospieszalski.

Jak dodaje, nazwa "Warto rozmawiać" jest nazwą autorską zespołu, który realizował ten program w telewizji jako podmiot zewnętrzny. – Telewizja Polska nie miała wyłączności na używanie tej nazwy. Wracam do niej z sentymentem, ale swoją działalność prowadzę też pod innymi szyldami – podkreśla Pospieszalski.

Krucjata Pospieszalskiego przeciwko obostrzeniom

Do zamknięcia wydania "Presserwisu" TVP nie odpowiedziała na pytania o ewentualną kontynuację "Warto rozmawiać".

Czytaj też: "Fakty" najchętniej oglądanym programem informacyjnym w lipcu

W sierpniowym "Warto rozmawiać" w Starym Sączu, które odbyło się pod hasłem "Wolność - Przemoc - Bezpieczeństwo", Pospieszalski kontynuował swoją krucjatę przeciwko obostrzeniom pandemicznym. Mówił publiczności m.in., że "od dwóch lat byliśmy obiektami pewnej niezwykłej operacji, która miała na celu nasze bezpieczeństwo, w związku z tym (...) odebrano nam możliwość wyjścia z domu, spojrzenia w twarz drugiej osobie, ponieważ ta osoba miała na sobie jakiś rodzaj szmatki" oraz że "w efekcie tej troski o nasze bezpieczeństwo (obostrzeń pandemicznych – przyp. red.) pozbawiona została opieki medycznej ogromna grupa chorych (...) i z naszej planety zeszło około 200 tysięcy ludzi".

Pospieszalski nie używał słowa covid, a tylko mówił o chorobie, "której nazwy nie będzie mówił", po to aby – jak tłumaczył – "materiał, który tutaj zarejestrujemy, mógł być obecny na YouTube", gdyż jest niebezpieczeństwo, że "później algorytmy go zlikwidują".

Kurski: "Pospieszalski nakręcał antyszczepionkową histerię"

Telewizja Polska zawiesiła emisję "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego w TVP 3 w sierpniu 2021 roku po pięciu latach od pierwszej odsłony. Jacek Kurski, prezes TVP, uzasadniał wtedy, że "Janek Pospieszalski sam się wykluczył, bo nakręcał histerię antyszczepionkową i atakował walkę rządu z pandemią".

Czytaj też: Jacek Żakowski w Tok FM zgodził się, że także Agora i Tok FM powinny wyjaśnić zawieszenie Tomasza Lisa

Jan Pospieszalski razem z Janem Pawlickim, byłym dyrektorem TVP 1, a obecnie redaktorem naczelnym News 24 (Astro), w sierpniu 2021 roku uruchomił program internetowy "Janek Pospieszalski #Warto" na YouTubie, który był finansowany najpierw za pośrednictwem Patronite (ten jednak zablokował zbieranie środków ze względu na zawartość merytoryczną filmów), a później Zrzutka.pl. Po kilku miesiącach program został zawieszony, a zbiórka zlikwidowana. Pospieszalski zaczął publikować felietony na portalu PCH24.tv.

(MNIE, 12.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.