Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Troje dziennikarzy zginęło w izraelskim ataku w Gazie. Od początku wojny już 48

Belal Jadallah był szefem zarządu organizacji pozarządowej Press House-Palestine (fot. Twitter.com/Ali Jadallah)

Szef ważnej instytucji medialnej w Gazie i dwóch innych dziennikarzy zginęło w weekend podczas izraelskiej ofensywy na tym terytorium – poinformowali bliscy ofiar. Po sześciu tygodniach konfliktu liczba zabitych przedstawicieli mediów według Komitetu Ochrony Dziennikarzy (CPJ) wzrosła już do 48.

CPJ – którego lista obejmuje dziennikarzy zabitych po obu stronach konfliktu – podał, że począwszy od 7 października odnotowano śmierć 43 Palestyńczyków, czterech Izraelczyków i jednego Libańczyka.

Czytaj też: ARD z zarzutami o stosowanie cenzury po odwołaniu emisji palestyńskiego filmu

W niedzielę zginął Belal Jadallah, dziennikarz i szef zarządu organizacji pozarządowej Press House-Palestine. W tym samym miejscu ciężko ranny został jego szwagier (nie był dziennikarzem). Zostali trafieni pociskiem wystrzelonym z izraelskiego czołgu.

W izraelskim ataku na obóz dla uchodźców Bureij w centrum Strefy Gazy zginęło też dwoje niezależnych dziennikarzy – Hassoun Sleem i Sara Mansour. Służby sanitarne podały, że w sumie zostało tam zabitych 17 osób.

Czytaj też: Powstał list otwarty w geście solidarności z mediami w Izraelu i Strefie Gazy. "Apelujemy o ochronę"

(MAC, 21.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.