Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 10, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Media rządowe przyznają Nagrody Mediów Publicznych. W kapitule m.in. Anna Popek i Przemysław Babiarz

Nagrody Mediów Publicznych są przyznawane od 2008 roku z dziesięcioletnią przerwą (screen: TVP)

Media rządowe – Telewizja Polska, Polska Agencja Prasowa, Polskie Radio oraz Audytorium 17 zrzeszające siedemnaście rozgłośni regionalnych Polskiego Radia – ogłosiły listę nominowanych do Nagród Mediów Publicznych. W poprzednich latach wśród laureatów znaleźli się m.in. Piotr Semka i Jarosław Olechowski.

Nagrody Mediów Publicznych zostały ustanowione w 2008 roku. Jednak z powodu trudnej sytuacji finansowej zostały zawieszona na 10 lat. Pierwszymi laureatami byli Małgorzata Szejnert, nagrodzona za książkę reportaż "Czarny ogród" i kompozytor Paweł Mykietyn.

"Nikt tak nie popularyzuje kultury"

W kolejnych latach nagród już nie przyznawano, a reaktywowano je w 2019 roku na wniosek Krzysztofa Czabańskiego, szefa Rady Mediów Narodowych.

Czytaj też: Rafał Ziemkiewicz prawomocnie skazany na prace społeczne. Za nazwanie volksdeutchem

– Nikt tak nie popularyzuje kultury, nikt tak nie wspomaga twórców kultury w Polsce, jak media publiczne. Wszystkie inne sprawy, które się dzieją w mediach publicznych, są w pewnym sensie drugorzędne w stosunku do obszaru kultury – stwierdził Czabański podczas konferencji, ogłaszając tegorocznych nominowanych do NMP.

W kapitule Nagród Mediów Publicznych w kategorii Obraz zasiedli m.in. Przemysław Babiarz, dziennikarz i komentator sportowy TVP, oraz Anna Popek – dziennikarka i prezenterka TVP, która była też przewodniczącą kapituły.

W kategorii Obraz nominowani zostali Michał Kwieciński, Marek Bukowski, Filip Zylber i Piotr Śliskowski. W kategorii Słowo w tym roku nominacje otrzymali: Ernest Bryll, Krzysztof Masłoń i Antoni Libera. W kategorii Idea natomiast: Jarosław Jakubowski, prof. Włodzimierz Bolecki i Stan Borys. W kategorii Muzyka nominację uzyskali Piotr Baron, Marek Piekarczyk i prof. Maria Pomianowska.

Czytaj też: Orędzie Dudy zmienia niewiele. Radykalna przebudowa mediów publicznych i tak nastąpi

(PAR, 10.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.