Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Microsoft dostał zgodę Wielkiej Brytanii i definitywnie może kupić Activision za 69 mld dol.

Microsoft po prawie dwóch latach dopiął celu i może w końcu sfinalizować transakcję (fot. Pixabay.com)

Wielka Brytania w piątek ostatecznie zaakceptowała przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft za 69 mld dol. Była to ostatnia przeszkoda na drodze do sfinalizowania największej transakcji w historii rynku gamingowego. Wszyscy inni regulatorzy, w tym Unia Europejska i Stany Zjednoczone, wcześniej wyrazili zgodę.

Transakcja została zablokowana w kwietniu przez Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA), który stwierdził, że może ona dać amerykańskiemu gigantowi komputerowemu kontrolę nad rodzącym się rynkiem gier w chmurze. Regulator zmienił jednak pogląd, gdy Microsoft zgodził się sprzedać prawa do streamingu gier Activision firmie Ubisoft Entertainment.

Czytaj też: Siedziba BBC oblana czerwoną farbą przez zwolenników Palestyny. "Macie krew na rękach"

Zgoda ta umożliwia Microsoftowi sfinalizowanie transakcji z właścicielem m.in. "Call of Duty" do 18 października.

"Nowa umowa uniemożliwi Microsoftowi blokowanie konkurencji w branży gier w chmurze w miarę rozkwitu tego rynku, zachowując konkurencyjne ceny i usługi dla klientów korzystających z gier w Wielkiej Brytanii" – stwierdzono w oświadczeniu.

Microsoft ogłosił transakcję na początku 2022 roku, a jej celem jest przyspieszenie rozwoju gier na konsole, urządzenia mobilne, komputery PC i w chmurze, aby konkurować z takimi firmami jak Tencent i właściciel PlayStation – Sony.

Czytaj też: Youtuber "Stuu" zatrzymany w Wlk. Brytanii. Grozi mu do 15 lat więzienia. Przemówił Ziobro

(MAC, 16.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.