Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Siedziba BBC oblana czerwoną farbą przez zwolenników Palestyny. "Macie krew na rękach"

Grupa zwolenników Palestyny zarzuciła BBC, że ma "krew na rękach" i stąd czerwona farba na ścianie londyńskiej siedziby (screen: YouTube/The Telegraph)

Organizacja Palestine Action przyznała się do oblania czerwoną farbą siedziby BBC w Londynie, zarzucając brytyjskiemu nadawcy publicznemu, że ma "krew na rękach" w związku z relacjami z konfliktu Izrael-Hamas.

W serwisie X, znanym wcześniej jako Twitter, grupa napisała: "Akcja Palestine Action miała zostawić wiadomość dla BBC: szerzenie kłamstw okupanta i wytwarzanie zgody na izraelskie zbrodnie wojenne oznacza, że masz palestyńską krew na rękach #ShutBBCDown".

Czytaj też: Operator Reutera zginął podczas izraelskiego ostrzału południowego Libanu

Palestine Action to grupa aktywistów stosująca taktykę określaną jako nieposłuszeństwo obywatelskie. Atakuje przede wszystkim brytyjskie fabryki izraelskiego producenta broni Elbit Systems.

W ostatnich dniach BBC spotkał się z krytyką za utrzymywanie swojego stanowiska redakcyjnego, aby nie określać bojowników Hamasu jako terrorystów, a więc za coś odwrotnego niż stanowią zarzuty propalestyńskiej grupy. Sekretarz obrony Grant Shapps pokłócił się z prezenterem Mishalem Husainem w związku z odmową w programie Today w Radio 4.

Czytaj też: 69 mld dolarów na stole. Microsoft dostał zgodę Wielkiej Brytanii i kupi Activision

(MAC, 16.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.