Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter miał awarię, pierwszą z zapowiadanej serii

Do Twittera nie mogli się zalogować użytkownicy w wielu krajach (fot. Unsplash.com/Joshua Hoehne)

Twitter w środę wieczorem uległ poważnej awarii, którą odczuto w wielu krajach. To pierwsza z serii, jaką zapowiadali byli pracownicy serwisu.

Downdetector, strona internetowa, która śledzi awarie za pomocą różnych źródeł, w tym poprzez raporty użytkowników, pokazała ponad 10 tys. dotkniętych zakłóceniami odbiorców ze Stanów Zjednoczonych, ok. 2,5 tys. z Japonii i 2,5 tys. z Wielkiej Brytanii. W innych krajach zakłócenia wystąpiły na mniejszą skalę.

Czytaj też: Niemcy chcą od Komisji Europejskiej ścisłej kontroli nad Twitterem

Podczas awarii użytkownicy nie mogli zalogować się na na Twitterze za pomocą komputerów stacjonarnych lub laptopów. Problem dotyczył również aplikacji mobilnej i funkcji, w tym powiadomień. Niektóre próby zalogowania się do Twittera z komputera powodowały wyświetlenie komunikatu o błędzie: "Coś poszło nie tak, ale nie martw się – to nie twoja wina. Spróbujmy jeszcze raz".

Elon Musk tymczasem stwierdził, że z jego kontem wszystko w porządku. Po przejęciu przez niego serwisu w październiku za kwotę 44 mld dol. zwolnił ponad połowę pracowników. Odchodzący prorokowali, że odbije się to na sprawności działania systemów. Seria awarii miała się rozpocząć podczas piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze, ale w tamtym czasie udało się uniknąć wpadek.

Czytaj też: Mastodon ma 2,5 mln użytkowników. Konkurent Twittera rośnie w siłę

(MAC, 30.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.