Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prasy do Biedronki nie będzie już dostarczał Ruch tylko Garmond Press

Garmond Press ma już doświadczenie w kolportażu prasy do sieci handlowych (fot. Garmond Press/materiały prasowe)

Garmond Press, trzecia co do wielkości firma kolporterska w Polsce, przejmuje kolportaż prasy do sklepów sieci Biedronka – dowiedział się "Presserwis". Do tej pory klienta tego zaopatrywał w gazety i czasopisma Ruch.

Garmond Press obsługuje już m.in. takie sieci, jak: Intermarche, Kaufland, E.Leclerc, Piotr i Paweł, Rabat, sklepy grup Społem, Lewiatan i Żabka oraz Pocztę Polską.

Czytaj też: Agora podniosła cenę "Wysokich Obcasów Extra"

– Nasza polityka odnośnie do prasy drukowanej pozostaje bez zmian, a nasze placówki są już sukcesywnie włączane w system nowego dystrybutora prasy, firmy Garmond Press – mówi Adrian Wrona, kupiec odpowiedzialny m.in. za ofertę prasy w sieci Biedronka.

Biedronka nie informuje o przyczynach rozwiązania umowy z dotychczasowym dostawcą prasy, którym był Ruch.

Garmond Press prowadzi dystrybucję prasy i książek w oparciu o dwa główne centra spedycyjno-logistyczne (w Warszawie i Krakowie) oraz o 19 spedycji regionalnych. Według danych z początku 2022 roku dostarczał prasę w kolportażu do 13 600 punktów sprzedaży oraz w formie prenumeraty do 10 tys. firm i instytucji. Według szacunków Izby Wydawców Prasy z lutego 2022 roku udział Garmondu w rynku dystrybucji prasy wynosił 15,33 proc.

Czytaj też: Rymanowski rano w Radiu Zet ma mniej słuchaczy, niż gromadziła Lubecka

(PAR, 15.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.