Agora do połowy 2025 roku ma możliwość przejęcia pozostałych udziałów w Eurozecie
"Widzimy znaczącą wartość w tym, żeby przejąć kontrolę nad Eurozetem" – mówiła niedawno Anna Kryńska-Godlewska, członkini zarządu Agory (fot. Piotr Molęcki/East News)
Agora podpisała z SFS Ventures, większościowym udziałowcem Eurozetu, aneks do umowy wspólników dotyczący przedłużenia o blisko trzy lata – do końca lipca 2025 roku – terminu realizacji opcji call, która gwarantuje jej prawo do kupna pozostałych udziałów w spółce.
Okres realizacji opcji call rozpoczął się rok po zawarciu umowy wspólników, czyli 20 lutego 2020 roku, a kończył 20 lutego 2022 roku. Przez ostatnie miesiące Agora negocjowała z SFS Ventures jego przedłużenie.
Istotna transakcja dla Agory
"Na mocy Aneksu Agora jest uprawniona (lecz nie zobowiązana) do wykonania Opcji Call w okresie, który rozpoczął się po upływie 12 miesięcy od dnia 20 lutego 2019 r., tj. dnia zakupu 40% udziałów Eurozet przez Agorę S.A. oraz 60% udziałów Eurozet przez SFS Ventures, i kończącym się z dniem 31 lipca 2025 r." – podała spółka w raporcie bieżącym.
Czytaj też: TVN 24: Piotr Kraśko przebywa na zwolnieniu lekarskim
Na początku 2021 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakazał Agorze przejęcia pozostałych udziałów. Co prawda w maju 2022 Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zmienił decyzję prezesa UOKiK i zgodził się na transakcję, ale Urząd złożył apelację od wyroku sądu.
Członkini zarządu Agory Anna Kryńska-Godlewska pytana, kiedy można spodziewać się prawomocnego wyroku drugiej instancji, przyznała podczas sierpniowej konferencji wynikowej: "Cały proces może trwać od roku do dwóch lat". "Jest to transakcja dla nas istotna. Widzimy znaczącą wartość w tym, żeby przejąć kontrolę nad Eurozetem. Jesteśmy zdeterminowani, aby o takie nasze prawo walczyć" – deklarowała wówczas członkini zarządu Agory.
Czytaj też: Seria pomyłek Babiarza. TVP Sport nie wyciąga wniosków z błędów
(KOZ, 22.08.2022)