Dwucyfrowy wzrost przychodów Eurozetu w pierwszym półroczu 2022 roku
– Widzimy znaczącą wartość w tym, żeby przejąć kontrolę nad Eurozetem – podtrzymywała Anna Kryńska-Godlewska (fot. Piotr Molęcki/East News)
W pierwszym półroczu 2022 Eurozet zanotował dwucyfrowy wzrost przychodów względem pierwszego półrocza 2021 roku. Agora, mniejszościowy udziałowiec spółki, spodziewa się od niej w tym roku wyższej dywidendy niż przed rokiem.
– Zarówno drugi kwartał, jak i całe pierwsze półrocze było dużo lepsze niż wyniki w zeszłym roku. Ten wzrost jest dwucyfrowy, jeżeli chodzi o przychody – mówiła o Eurozecie Anna Kryńska-Godlewska, członkini zarządu Agory podczas prezentacji wyników grupy. Szczegółowych danych nie podała.
Agora: "To dla nas istotna transakcja"
W 2021 roku Eurozet wypłacił 40 mln zł dywidendy swoim udziałowcom: Agorze (16 mln zł) i SFS Ventures (24 mln zł). – Ze względu na dobre wyniki i kondycję Eurozetu spodziewamy się, że w tym roku będą to kwoty wyższe niż w zeszłym – mówiła Anna Kryńska-Godlewska.
Czytaj też: Grupa Agora w pierwszym półroczu zwiększyła przychody o prawie połowę
Agora podtrzymuje chęć przejęcia pozostałych udziałów w Eurozecie. – Jest to transakcja dla nas istotna. Widzimy znaczącą wartość w tym, żeby przejąć kontrolę nad Eurozetem. Jesteśmy zdeterminowani, aby o takie nasze prawo walczyć – deklarowała członkini zarządu Agory.
W maju 2022 roku Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał nieprawomocny wyrok, w którym – zmieniając decyzję prezesa UOKiK – zgodził się na przejęcie przez Agorę kontroli nad Eurozetem. Urząd złożył apelację. Anna Kryńska-Godlewska, pytana, kiedy można spodziewać się prawomocnego wyroku drugiej instancji, przyznała: – Cały proces może trwać od roku do dwóch lat.
Agora pierwsze 40 proc. udziałów w Eurozecie kupiła w lutym 2019 roku za ponad 130 mln zł. Następnie chciała nabyć pozostałe 60 proc. UOKiK zakazał jej tego ruchu na początku stycznia 2021 roku.
Czytaj też: Agora: o 5,5 proc. wzrósł rynek reklamowy w pierwszym półroczu
(KOZ, 16.08.2022)