Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nawalny: Google i Meta robią prezenty Putinowi

Aleksiej Nawalny uważa, że Google i Meta w znacznie większym stopniu mogłyby się przysłużyć walce z reżimem Kremla (fot. Wikimedia Commons/Evgeny Feldman)

Przebywający od stycznia ub.r. w rosyjskim więzieniu Aleksiej Nawalny zbeształ Google i Metę za decyzje o zawieszeniu sprzedaży reklam w Rosji. Jego zdaniem osłabiło to opozycję, a zatem było prezentem dla Władimira Putina.

Nawalny w swoich publikacjach i filmach przedstawia Rosję prezydenta Putina jako dystopijne państwo rządzone przez złodziei i przestępców, w którym zło jest traktowane jako dobro, a sędziowie są w rzeczywistości przedstawicielami skazanego na zagładę kraju.

Czytaj też: Moskwa zapowiada odwet na Francji za blokowanie rosyjskich kanałów telewizyjnych

W pisemnym oświadczeniu odczytanym podczas Szczytu Demokracji w Kopenhadze stwierdził, że technologia jest wykorzystywana przez państwo do aresztowania dysydentów, ale daje również możliwość dotarcia do prawdy. "Internet daje nam możliwość obchodzenia cenzury” – napisał Nawalny w tekście, którego kopia została opublikowana na jego oficjalnym blogu.

"Jednocześnie Google i Meta, zamykając sprzedaż reklam w Rosji, pozbawiły opozycję możliwości prowadzenia kampanii antywojennych, dając Putinowi wspaniały prezent” – napisał. Obie firmy wstrzymały sprzedaż reklam skierowanych do użytkowników w Rosji w marcu, zaledwie tydzień po inwazji na Ukrainę. Z tym, że jeżeli chodzi o koncern Meta to oprócz działającego ciągle w tym kraju WhatsAppa, zarówno Instagram, jak i Facebook zostały zdelegalizowane przez rosyjskie władze.

Czytaj też: Portal „Czas na Opole” usunął teksty o ojcu Patryka Jakiego. Nawet w archiwalnych PDF-ach

(MAC, 10.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.