Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Organizacja Firm Badania Opinii i Rynku oburzona słowami dyrektora KIM

Dyrektor Krajowego Instytutu Mediów Mirosław Kalinowski miał stwierdzić, że firmy badawcze nie zachowują transparentności (fot. kim.gov.pl)

Organizacja Firm Badania Opinii i Rynku skrytykowała dyrektora Krajowego Instytutu Mediów Mirosława Kalinowskiego, który firmom badawczym zarzucił brak transparentności i kompetencji.

Podczas audycji PowerPodcast Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy IAA Polska, prowadzonej przez Jerzego Minorczyka, dyrektor Krajowego Instytutu Mediów Mirosław Kalinowski miał stwierdzić, że firmy badawcze nie zachowują transparentności, są też niechętne do realizacji badań na zlecenie KIM.

Atak na branżę

"Przez poprzedni rok chcieliśmy zrealizować ileś badań z firmami badawczymi, mówiąc kolokwialnie, kolędowaliśmy po nich, oni nie byli zainteresowani ani realizacją badań z nami, a także kiedy dochodziło już do realizacji, ta realizacja nie wyglądała, przepraszam, kolorowo" – mówił w audycji Mirosław Kalinowski. Miał też wspomnieć o braku kompetencji w tym obszarze, a także sugerować niską jakość dostarczonych usług.

Czytaj też: Wszczęto postępowanie ws. zamówienia badania słuchalności w nieznanej firmie

W opinii OFBOR jest to bezprecedensowy atak podmiotu będącego aktywnym uczestnikiem rynku badawczego na całą branżę, który ma na celu dyskredytację konkurencji i promocję własnych badań. "Wyrażamy przekonanie, że prowadzenie przez Krajowy Instytut Mediów badań z użyciem ogromnych środków publicznych nie zapewnia ich wyższości metodologicznej ani nie usprawiedliwia czynów nieuczciwej konkurencji" – zaznaczono w komunikacie.

Czytaj też: Będzie protest przed siedzibą Radia Łódź. Radiowców wesprą górnicy z "Sierpnia 80"

(BAE, 09.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.