Dział: PRASA

Dodano: Listopad 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze na Marszu Niepodległości. Bez incydentów

Tegoroczny Marsz Niepodległości, mimo że został uznany przez sąd za nielegalny, będzie miał charakter państwowy (fot. Jakub Kaminski/East News)

Największe polskie media relacjonowały dzisiejszy marsz niepodległości. Do popołudnia bez incydentów.

Wirtualna Polska relacjonowała marsz na żywo, zarówno w formie livebloga, jak i relacji wideo. Na trasie marszu pracowało osiem ekip reporterskich.

– Wszyscy, którzy obsługiwali to wydarzenie, przeszli szkolenia z zakresu bezpieczeństwa– informuje Jacek Amsterdamski, zastępca redaktora naczelnego WP.

Gazeta.pl w związku z obchodami 11 listopada zaproponowała wywiady w formie wideo i pisemnej oraz okolicznościowe materiały. 

Z kolei "Gazeta Wyborcza" wysłała zespół pięciu reporterów do relacjonowania na żywo Marszu Niepodległości w Warszawie. Dodatkowo do obsługi marszu zaangażowano dwóch redaktorów prowadzących relację oraz dwóch fotoreporterów i wideoreporterów. 

– Spodziewamy się, że 11 listopada najgoręcej będzie w Warszawie. Ale niezależnie od perfekcyjnie zaplanowanej obsługi w stolicy, będziemy relacjonować także obchody Narodowego Święta Niepodległości we wszystkich miastach, w których mamy redakcje – mówił nam w środę Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego "Wyborczej", szef redakcji lokalnych.

11 listopada na stronie głównej portalu pojawił się specjalny blok Narodowe Święto Niepodległości. Są tam m.in. materiały dotyczące obchodów w całym kraju, ciekawostki historyczne i wywiady z osobami zasłużonymi dla Polski. 

Interia też na posterunku - wysłała dziennikarzy. - Są to osoby bardzo doświadczone i odpowiednio przeszkolone do pracy w takich warunkach. Bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas priorytetem – informuje Paweł Baryś, specjalista ds. PR Grupy Interia.

Dodatkowo na stronie Interii zaplanowano transmisje dwóch koncertów - V Ogólnopolskiego Śpiewania Biało-Czerwonych Przebojów z RMF FM (godz. 12 – 13.15) oraz Festiwalu Niepodległa (godz. 16 – 17).

Tok FM od godziny 13 na antenie rozpoczęło emisję specjalnej audycji prowadzonej przez Michała Janczurę, Agnieszkę Lichnerowicz i Wojciecha Muzala. A w niej publicyści, historycy i komentatorzy oraz relacje reporterów Tok FM z przebiegu Święta Niepodległości w całej Polsce.

Podobnie na tokfm.pl dostępny jest zestaw bieżących multimedialnych relacji z wydarzeń w Warszawie. Natomiast po godz. 19 na antenie stacji pojawi się specjalne, niepodległościowe wydanie "Mikrofonu Tok FM", w którym głos zabiorą słuchacze radia.

Zaangażowanie w relacjonowanie obchodów Święta Niepodległości deklarowały także redakcje Ringier Axel Springer Polska, wydawcy m.in. Onetu i "Newsweek Polska", Eurozetu (Radio Zet), Grupy RMF FM (Radio RMF FM).

Tegoroczny Marsz Niepodległości, mimo że został uznany przez sąd za nielegalny, miał charakter państwowy. Decyzję o tym podjął rząd. 

- W obliczu niezrozumiałej decyzji prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego odmawiającej legalności Marszowi Niepodległości podjąłem decyzję, aby nadać uroczystości status formalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach - poinformował we wtorek szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk. 

- Na ulicach Warszawy nie ma miejsca na nacjonalistyczne hasła, chwalące ustrój totalitarny - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który odnosił się do niespodziewanej decyzji Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych o zorganizowanie Marszu Niepodległości 2021. Według niego pełna odpowiedzialność za to, co może wydarzyć się 11 listopada, spoczywa teraz na barkach rządzących. 

(BAE, KRY, 11.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.