Dział: INTERNET

Dodano: Luty 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google rozmawia o płaceniu za treści z francuskimi wydawcami

Francja wprowadzi podatek cyfrowy, nakładający na amerykańskich gigantów takich jak Google obowiązek płacenia 3 proc. od rocznego przychodu (fot. Pixabay.com)

Koncern Google rozpoczął negocjacje z największymi francuskimi wydawcami na temat płatności za treści informacyjne. Do tej pory amerykańska platforma odrzucała takie rozwiązanie.

Google odmawiało płacenia za takie treści, co doprowadziło we Francji do ograniczenia wyświetlania w wynikach wyszukiwania linków pochodzących od wydawców newsowych. Jak pisze "Wall Street Journal", możliwe, że Google obierze model stosowany od października przez Facebook, który uruchomił dostępną na terytorium Stanów Zjednoczonych zakładkę wiadomości i płaci takim wydawcom, jak "WSJ" czy "New York Times". W gronie francuskich wydawców, z którymi rozmowy podjęło Google, są najwięksi - "Le Monde" i "Le Figaro".

Francja wprowadzi podatek cyfrowy, nakładający na amerykańskich gigantów takich jak Google obowiązek płacenia 3 proc. od rocznego przychodu. Po rozmowach na szczeblu władz państwowych jego wprowadzenie odłożono jednak do końca roku.

(MAC, 19.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.