Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Republika planuje uruchomić emisję na MUX 8 jeszcze w lipcu

Formalnie nowy kanał o nazwie Republika w przekazie naziemnym będzie odrębnym kanałem w stosunku do obecnej Telewizji Republika (screen: YouTube/Telewizja Republika)

Telewizja Republika zakłada, że start emisji kanału Republika na ósmym multipleksie naziemnym nastąpi jeszcze w lipcu.

W zeszłym tygodniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała już decyzje koncesyjne dla Telewizji Republika i Fratrii w sprawie emisji na MUX 8.

Sakiewicz: "Czekamy na zatwierdzenie umowy"

Aby uruchomić przekaz naziemny, nadawcy muszą jeszcze porozumieć się z Emitelem, operatorem MUX 8. – Czekamy spokojnie na zatwierdzenie umowy przez Emitel – informuje Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny i prezes Telewizji Republika. Jak potwierdza, start miałby nastąpić jeszcze w lipcu, bo nadawca jest już do niego przygotowany. Na razie na multipleksie nadawana jest tylko plansza zapowiadająca start przekazu.

Czytaj też: Telewizja Republika i Fratria otrzymały decyzje koncesyjne KRRiT. Będą mogły nadawać na MUX 8

Uchwałę w sprawie przyznania koncesji Telewizji Republika i Fratrii (na kanał wPolsce24) podjęto na posiedzeniu KRRiT 21 czerwca.

Formalnie nowy kanał o nazwie Republika w przekazie naziemnym będzie odrębnym kanałem w stosunku do obecnej Telewizji Republika. W konkursie na MUX 8 nie można było startować z istniejącymi stacjami. Także wPolsce24 od Fratrii formalnie będzie osobnym kanałem do obecnej Telewizji wPolsce.pl.

Zastrzeżenia do przebiegu konkursu KRRiT

Decyzję o udzieleniu koncesji naziemnych dla Republiki i wPolsce24 podjęło 21 czerwca czworo członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (Maciej Świrski, Agnieszka Glapiak, Hanna Karp i Marzena Paczuska).

Czytaj też: Telewizja Republika na razie pozostanie na lokalnych multipleksach telewizyjnych

Zastrzeżenia do przebiegu konkursu miał m.in. piąty członek KRRiT prof. UW Tadeusz Kowalski, który nie brał udziału w głosowaniu. Jego zdaniem wybór prawicowych kanałów nastąpił z naruszeniem zasady dochowania należytej staranności wynikającym z braku wystarczającej informacji o wnioskodawcach i zignorowania niektórych opinii ekonomicznych.

Stacji na MUX 8 będzie siedem. Obecnie jest ich pięć: Nowa TV (Grupa Polsat Plus), Metro (TVN Warner Bros. Discovery), Zoom TV (Grupa Kino Polska), Telewizja WP (Wirtualna Polska Media) i ViDoc TV (Red Carpet Media Group).

Czytaj też: W czerwcu 45 reklamodawców ze spotami w TV Republika. Mniej, niż w maju

(MNIE, 08.07.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.