Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 05, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W czerwcu 45 reklamodawców ze spotami w TV Republika. Mniej, niż w maju

Reklamy w TV Republika sprzedaje Polsat Media. W lipcu najdroższy, 30-sekundowy spot w TV Republika według cennika kosztuje 10,2 tys. zł (screen: Tvrepublika.pl)

W czerwcu spoty w TV Republika emitowało 45 reklamodawców. To mniej, niż w maju.

Jak wynika z danych Nielsen Media, do których dotarł "Presserwis", w maju było ich 52. To prawie tyle samo, ilu było ich w kwietniu - 51 i więcej, niż w marcu - 41. Z kolei w lutym było ich 51, a jeszcze w styczniu - 130.

W czerwcu najaktywniejszym reklamodawcą w TV Republika było powiązane z nią właścicielsko Niezależne Wydawnictwo Polskie, wydawca m.in. "Gazety Polskiej". Dużym klientem był też producent karmy dla psów Pupil Foods. Reklamowały się także m.in. Mango, Kaufland, Lidl, Orle Pióro i Polkomtel.

Reklamy w TV Republika sprzedaje Polsat Media. W lipcu najdroższy, 30-sekundowy spot w TV Republika według cennika kosztuje 10,2 tys. zł (w czerwcu - 13,8 tys. zł, w maju - 26,4 tys. zł, w kwietniu - 23,7 tys. zł, w marcu - 20,1 tys. zł, a w lutym - 14,1 tys. zł). W styczniu było to 12 tys. zł, ale jeszcze w grudniu spoty wyceniano maksymalnie na 550 zł. Większość bloków stacji sprzedawana jest jednak w ramach oferty pakietowej.

W pierwszym półroczu stacja miała średnio 3,15 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ (wzrost z 0,1 proc. rok wcześniej), 1,28 proc. w grupie komercyjnej 16-49 (w górę z 0,02 proc.) i 1,74 proc. w grupie komercyjnej 16-59 (w górę z 0,05 proc.).

Dla porównania, w samym styczniu było to 3,52 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ (wzrost z 0,11 proc. rok wcześniej), 1,71 proc. w grupie komercyjnej 16-49 (w górę z 0,03 proc.) i 2,12 proc. w grupie komercyjnej 16-59 (w górę z 0,06 proc.).

Przypomnijmy, że część firm - np. Ikea, mBank - wycofała się z TV Republika po skandalicznych słowach publicysty Marka Króla na temat imigrantów. 3 stycznia na antenie stacji Król stwierdził, że należy cudzoziemcom "założyć chipy, tak jak się pieskom zakłada" oraz "tańsze jest jeszcze numery na lewej ręce wytatuować, wtedy łatwo się ich znajdzie". Z kolei satyryk Jan Pietrzak 31 grudnia powiedział w TV Republika: "Ja mam okrutny żart z tymi imigrantami. Że oni liczą na to, że Polacy są przygotowani, bo mamy baraki. Mamy baraki dla imigrantów w Auschwitz, Majdanku, w Treblince, w Sztutowie, mamy dużo baraków zbudowanych tu przez Niemców i tam będziemy tych imigrantów, wpychanych nam nielegalnie przez Niemców, zatrzymywać".

(MNIE, 05.07.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.