Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 14, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Medialne organizacje wyprowadzają się z Domu Dziennikarza przy Foksal. Brak zgody z SDP

Pałac Wołowskiego, czyli obecny Dom Dziennikarza został odbudowany po II wojnie światowej (fot. Wikipedia.org)

Biura Izby Wydawców Prasy, Stowarzyszenia Repropol i Stowarzyszenia Gazet Lokalnych przenoszą swoje siedziby. Do wyprowadzki dojdzie latem tego roku. Stan pałacu Wołowskiego przy ul. Foksal i ostatnie zmiany w zarządzaniu budynkiem sprawiają, że dalsza praca w nim jest niemożliwa.

W styczniu w warszawskim Domu Dziennikarza zmieniły się zasady zarządzania. Zamiast portiera i ochroniarzy pojawiły się kamery i cyfrowe zamki z kodami dostępu. Frontowe wejście jest zamykane, a ewentualnych gości trzeba wprowadzać kuchenną klatką schodową, do której wejście prowadzi obok śmietnika. Nowe zasady wprowadziło zarządzające obiektem Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich bez porozumienia z innymi najemcami obiektu.

- Stan budynku również zostawia sporo do życzenia - mówi Marek Frąckowiak, prezes IWP. - Wydaje mi się, że od czasu odbudowy po wojnie nie przeprowadzono tu żadnego poważniejszego remontu.

Dlatego IWP oraz SGL i Repropol zdecydowały się na wyprowadzkę. Nowy adres organizacji zostanie podany po podpisaniu umowy najmu.

(PAR, 14.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.