Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 28, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Programy Biełsat TV są nadawane ze studia "Wiadomości". Przeprowadzka do dawnej siedziby TAI

Programy są nadawane z dawnego studia "Wiadomości" (screen: YouTube/BOT TAK)

Biełsat TV zaczął nadawać programy z dawnego studia "Wiadomości" w siedzibie przy stołecznym placu Powstańców Warszawy. W tym budynku mieści się też teraz newsroom stacji.

W ramach przetargu TVP poszukiwała firmy do przeniesienia aparatury Biełsat TV z siedziby przy ul. Woronicza do budynku przy placu Powstańców Warszawy.

"Na Białorusi i w Rosji te studio z niczym się nie kojarzy"

"No cóż, koleżanki i koledzy z informacyjnej części Biełsat TV zaczynają pracę w nowym newsroomie. Jak to się nieuchronnie zdarza przy tak skomplikowanych przeprowadzkach, nie wszystko jeszcze działa, nie wszystko odświeżone po dawnych gospodarzach, ale generalnie da się żyć, a co najważniejsze – mamy dużo miejsca" – napisał w poniedziałek na Facebooku Aleksy Dzikawicki, stojący na czele stacji.

Czytaj też: Do końca roku ustawa medialna będzie gotowa? Minister kultury: "Liczymy na to"

Z kolei wcześniej, nawiązując do przeniesienia programów do dawnego studia "Wiadomości", Dzikawicki stwierdził: "No wiem, wiem co niektórzy z was tu napiszą, ale na Białorusi i w Rosji te studio z niczym się na szczęście nie kojarzy".

Wcześniej do tego budynku, czyli dawnej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, przeniósł się też m.in. kanał TVP World. Wykorzystuje on dawne studio "Panoramy" i "Teleexpressu".

Z kolei TVP Info, "19.30" (następca "Wiadomości"), "Panorama" i "Teleexpress" od kilku miesięcy są już nadawane z siedziby przy ul. Woronicza w Warszawie. Pierwotnie budynek TAI przy placu Powstańców Warszawy był zajmowany przez poprzednie władze TVP, w tym m.in. Michała Adamczyka. Właśnie dlatego emisja programów informacyjnych TVP odbywała się z budynku przy ul. Woronicza. Po opuszczeniu siedziby TAI przez poprzednie władze TVP nie zdecydowano się już jednak na powrót tam głównych programów informacyjnych.

Czytaj też: Ukraińscy eksperci do polskich dziennikarzy o rosyjskiej machinie dezinformacyjnej

(MNIE, 28.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.