Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 06, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wzrosły przychody TVP z reklam i sponsoringu. Nowe władze krytykują poprzedników

W sprawozdaniu abonamentowym nowe władze TVP odniosły się też do telewizji publicznej za tzw. dobrej zmiany (fot. Leszek Szymański/PAP)

W 2023 roku wpływy Telewizji Polskiej z reklam i sponsoringu były o 5,7 proc. wyższe niż w 2022 roku – wynika ze sprawozdania abonamentowego spółki. Nowe władze TVP odniosły się też do telewizji publicznej za tzw. dobrej zmiany, krytykując m.in. "szczucie na ludzi" i "szerzenie ksenofobii".

Przychody TVP z reklam i sponsoringu wyniosły w minionym roku 893,2 mln zł. Po raz ostatni wyższe wpływy z tego tytułu spółka uzyskała w 2018 roku (912 mln zł).

Gorgosz i Sygut o "szczuciu na ludzi" przez PiS-owską TVP

TVP w sprawozdaniu abonamentowym wskazuje, że w 2023 roku wydatki na reklamę telewizyjną w Polsce zwiększyły się o 3,3 proc. "Dynamika tego sektora uplasowała się znacznie poniżej średniej dla rynku. Oznacza to kontynuowanie wieloletniego trendu spadku udziału reklamy telewizyjnej w obrotach reklamowych" – napisano.

Czytaj też: TVP Info przywrócił emisję "Panoramy". Magazyn "Oko na świat" jest nadawany wcześniej

W 2023 roku środki abonamentowe przekazane TVP sięgnęły 2,662 mld zł i były one wyższe o 580,2 mln zł niż w 2022 roku. Z rekompensaty – w postaci skarbowych papierów wartościowych – pochodziło 2,348 mld zł. Papiery wartościowe otrzymane w ramach rekompensaty na 2023 rok zostały sprzedane za 2,409 mld zł. Ponadto spółka uzyskała tzw. odsetki kuponowe (22,1 mln zł).

Press

W zeszłym roku przychody TVP z reklam i sponsoringu wyniosły 893,2 mln zł (fot. TVP)

W sprawozdaniu abonamentowym nowe władze TVP – likwidator Daniel Gorgosz i dyrektor generalny Tomasz Sygut – odniosły się również do telewizji publicznej za tzw. dobrej zmiany.

Czytaj też: Nie zamierzam blokować miejsca - mówi Bogusław Chrabota, naczelny „Rzeczpospolitej"

Wyjaśniono, że "wśród programów publicystycznych, znalazła się też znacząca liczba takich, z którymi się nie utożsamiamy, jako nowe kierownictwo TVP".

"Podobnie było z programami informacyjnymi i treściami publikowanymi w TVP INFO. Pozbawiały one widza dostępu do uczciwej i rzetelnej informacji, kreowały propagandę sukcesu, odmawiały obywatelom prawa do bycia Polakiem, szczuły na ludzi, szerzyły ksenofobię, rasizm, niszczyły uczciwych obywateli i były tubą propagandową jednej partii. Te programy także realizowane były za publiczne pieniądze" – napisali.

Czytaj też: Piotrowi Pacewiczowi trochę ciąży majątek, ale pomaga fakt, że jest lubiany

(KOZ, 06.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.