Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 24, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spotify po raz pierwszy przekroczył 1 mld euro zysku. Jest więcej użytkowników

Daniel Ek podzielił się dobrymi wiadomościami z zespołem Spotify (fot. Wikimedia Commons/Jon Aslund)

Po raz pierwszy w historii kwartalny zysk operacyjny brutto Spotify przekroczył poziom 1 mld euro. Marża brutto wzrosła do 27,6 proc. przekraczając wytyczne spółki, jak i rynkowe prognozy. Przychody spółki rok do roku wzrosły o 20 proc. do 3,6 mld euro na koniec I kwartału 2024 roku.

Liczba miesięcznych aktywnych użytkowników wzrosła do 615 mln. Jest to wzrost o 19 proc. w ujęciu rocznym. W kolejnym kwartale firma spodziewa się pozyskania 16 milionów nowych miesięcznych aktywnych użytkowników. Oznacza to, że w przyszłym kwartale powinno to być 631 mln osób.

Czytaj też: Taylor Swift nietypową kampanią promuje swoją nową płytę na TikToku

Użytkowników premium jest obecnie 239 mln (wzrost o 14 proc.). W sumie ich liczba urosła jednak słabiej w porównaniu do oczekiwań.

"W ciągu roku zamierzamy zwiększyć część wydatków marketingowych. Ponieważ chcemy utrzymać wzrost i zaobserwowaliśmy, że na niektórych terytoriach cofnęliśmy się nieco za bardzo" – powiedział dyrektor generalny firmy Daniel Ek.

Czytaj też: Mark Zuckerberg wygrał kilkanaście procesów dotyczących szkodliwości Facebooka i Instagrama dla dzieci

(MAC, 24.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.