Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 20, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mark Zuckerberg wygrał kilkanaście procesów dotyczących szkodliwości Facebooka i Instagrama dla dzieci

Mark Zuckerberg, stojąc na czele wielkiego koncernu, musi mierzyć się z zarzutami skierowanymi wobec niego osobiście (fot. Wikimedia Commons/Anthony Quintano)

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta Platforms, wygrał kilkanaście procesów o oddalenie roszczeń, w których zarzucano mu, że Facebook oraz Instagram są szkodliwe dla dzieci.

Orzeczenie podpisane przez sędzię okręgową USA Yvonne Gonzalez Rogers w Oakland w Kalifornii zostało wydane w ramach szeroko zakrojonego postępowania prowadzonego w ramach setek pozwów zarzucających Meta i innym firmom z branży mediów społecznościowych uzależnianie użytkowników od swoich platform.

Czytaj też: Meta usuwa podróbki seksualnych zdjęć tworzone przez sztuczną inteligencję

25 z tych spraw miało na celu pociągnięcie Zuckerberga do osobistej odpowiedzialności z tezą, że miliarder – założyciel Meta – stworzył fałszywe wrażenie na temat bezpieczeństwa platform pomimo wielokrotnych ostrzeżeń, że nie nadają się one dla dzieci.

Powodowie argumentowali, że jego pozycja publiczna i ponadprzeciętna rola "zaufanego głosu we wszystkich sprawach związanych z Meta" nakładają na Zuckerberga, zgodnie z przepisami kilku stanów, obowiązek wypowiadania się w sposób pełny i zgodny z prawdą na temat zagrożeń, jakie jego produkty stanowią dla dzieci.

Czytaj też: Meta zablokowała krytyczny artykuł o firmie na swoich trzech platformach

(MAC, 20.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.