Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 22, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Taylor Swift nietypową kampanią promuje swoją nową płytę na TikToku

Taylor Swift prawdopodobnie zawarła indywidualną umowę z TikTokiem (fot. Wikimedia Commons/iHeartRadioCA)

W czasie, gdy Universal Music Group kontynuuje walkę z TikTokiem o prawa licencyjne, Taylor Swift nawiązała współpracę z firmą mediów społecznościowych, aby rozpocząć kampanię w aplikacji, promującą jej nowy album "The Tortured Poets Department".

Fani po zlokalizowaniu centrum muzycznego Swift na TikToku mogą zdobywać "specjalne punkty wejściowe" za odblokowywanie różnych ramek profilowych z motywem albumu, a także inne nagrody. Mogą także opublikować film, korzystając z hashtagu albumu, aby zyskać szansę na zaprezentowanie się w "w centrum uwagi fanów".

Piosenki Taylor Swift zostały pierwotnie usunięte z platformy w lutym po tym, jak Universal nie odnowił swojej licencji na TikToku, co dotknęło także innych popularnych artystów, takich jak Olivia Rodrigo, Drake czy Billie Eilish.

Czytaj też: David Zaslav jako szef Warner Bros. Discovery zarobił w ubiegłym roku prawie 50 mln dol.

Nieprzedłużenie umowy przez Universal wynikało z przekonania, że TikTok zdaniem wytwórni nie chce płacić "godziwej wartości za muzykę" oraz z "pozwolenia na zalanie platformy nagraniami wygenerowanymi przez sztuczną inteligencję", co odebrało artystom tantiemy.

Następnie TikTok zarzucił Universalowi przedłożenie "własnej chciwości ponad interesy swoich artystów i autorów piosenek".

Chociaż nadal nie jest jasne, w jaki sposób Swift legalnie umieściła utwory z powrotem na platformie do udostępniania krótkich filmów, jak pisze serwis Mediacom możliwe, że artystka, która jest właścicielką nagrań swoich piosenek i ma ponad 25 obserwujących w aplikacji, zawarła osobną umowę z TikTokiem.

Czytaj też: Meta usuwa podróbki seksualnych zdjęć tworzone przez sztuczną inteligencję

(MAC, 22.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.