Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 22, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

David Zaslav jako szef Warner Bros. Discovery zarobił w ubiegłym roku prawie 50 mln dol.

David Zaslav w kwietniu 2022 roku po fuzji Warner Media i Discovery stanął na czele połączonego koncernu Warner Bros. Discovery (fot. Wikimedia Commons)

Jak wynika z piątkowego zgłoszenia złożonego w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), roczne wynagrodzenie dyrektora generalnego Warner Bros. Discovery – Davida Zaslava – w 2023 roku wzrosło o prawie 27 proc., do 49,7 mln dol.

Wzrost był częściowo związany z decyzją konglomeratu medialnego o uporządkowaniu wynagrodzeń kadry kierowniczej.

Czytaj też: Redakcje szykują się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Mocna oferta Warner Bros. Discovery

Warner Bros. Discovery odnotował wzrost wolnych przepływów o 86 proc., do 6,16 mld dol. w 2023 roku, częściowo z powodu niższych wydatków podczas strajków w Hollywood, które sparaliżowały produkcję na kilka miesięcy.

W 2023 roku Zaslav otrzymał nagrody w postaci akcji o wartości 23,1 mln dol. w porównaniu z 12 mln dolarów w 2022. Akcje spółki wzrosły w ubiegłym roku o 20 proc.

Czytaj też: Pierwsza produkcja ZPR Media dla Netflixa ma prawie 22 mln wyświetleń

(MAC, 22.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.