Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 22, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Redakcje szykują się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Mocna oferta Warner Bros. Discovery

Redakcje typują zespoły do obsługi Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, ale nie wszystkie jeszcze chcą się dzielić nazwiskami dziennikarzy (fot. Mateusz Marek/PAP)

Największe redakcje przed rozpoczęciem XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu są już praktycznie gotowe do ich obsługi. 95 dni przed startem mającej trwać od 26 lipca do 11 sierpnia imprezy mają wyznaczonych wysłanników i szykują specjalne oferty programowe.

Prawa do transmisji ma TVN Warner Bros. Discovery, a sublicencję na wybrane transmisje – TVP.

Jak informuje odpowiedzialny za PR Eurosportu Jakub Żychliński, polscy widzowie będą mogli obejrzeć na żywo i na żądanie każdy moment igrzysk. – Podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu pokażemy aż 3,8 tys. godzin transmisji, a 1,8 tys. godzin udostępnimy z polskim komentarzem w serwisie Max, w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2, kanałach okazjonalnych Eurosportu 3-9 oraz w Eurosporcie 4K – mówi.

Czytaj też: David Zaslav jako szef Warner Bros. Discovery zarobił w ubiegłym roku prawie 50 mln dol.

Jakub Żychliński zapowiada, że na dachu paryskiego Hotel Raphael, z którego rozciąga się widok na słynne paryskie zabytki – Wieżę Eiffla i Łuk Triumfalny – zlokalizowane zostanie główne studio WBD. Korzystać z niego będzie także polski oddział.

– TVN WBD wykorzysta cały potencjał grupy, aby pokazać widzom w Polsce, jak pisze się historia sportu. Oprócz transmisji w serwisie Max oraz we wszystkich kanałach Eurosportu, w opowieść olimpijską zaangażowane będą także inne kanały na czele z TVN 24 i TVN oraz media społecznościowe i strony internetowe, w tym Eurosport.pl i Tvn24.pl – zapewnia. Zaznacza, że nazwiska ekspertów i komentatorów poda w późniejszym terminie, w miarę zbliżania się daty rozpoczęcia igrzysk.

TVP nie podaje planów dotyczących sposobu relacjonowania Igrzysk Olimpijskich.
– Telewizja Polska finalizuje szczegóły obsługi IO w Paryżu. Informacje na ten temat przekażemy w najbliższych tygodniach – odpowiedział na pytanie "Presserwisu" zespół rzecznika TVP SA. Tradycją jest, że Telewizja Polska przed każdą tak dużej rangi imprezą organizuje konferencję prasową, podczas której "z pompą" informuje o dokładnych planach, wskazując, kogo wyznacza do obsługi zawodów.

Telewizja Polsat wyśle do Paryża w sumie kilkadziesiąt osób: dziennikarzy, wydawców, reporterów i pracowników realizacji telewizyjnej.

Czytaj też: Dariusz Szpakowski skomentuje w TVP finał Euro 2024. Ekipa stacji ma liczyć ok. 120 osób

– Znacznie większa ekipa pracować będzie w naszym studiu w Warszawie – mówi Tomasz Ołdak z działu PR i promocji kanałów telewizyjnych Polsatu. – Trzon komentatorsko-ekspercki będą stanowić dziennikarze Polsatu Sport specjalizujący się w dyscyplinach olimpijskich, które mamy w ofercie. Będą to m.in.: Tomasz Swędrowski, Wojciech Drzyzga, Jerzy Mielewski (siatkówka), Dawid Olejniczak, Tomasz Tomaszewski, Marcin Muras, Tomasz Lorek (tenis), Przemysław Iwańczyk, Aleksandra Szutenberg (lekkoatletyka). Dodatkowo specjalnie z myślą o igrzyskach dołączą do nas znani sportowcy, ale ich nazwiska ujawnimy w kolejnych tygodniach – mówi.

Tomasz Ołdak zapowiada, że oprócz Magazynu Olimpijskiego, który zadebiutował 20 kwietnia, Polsat w czasie igrzysk ma realizować program z Paryża oraz równolegle z Warszawy. – Pod jedną nazwą będziemy w dwóch miastach i współpracować będą dwie oddzielne ekipy redakcyjno-realizacyjne – mówi Ołdak.

Jak informuje Monika Kuś, rzeczniczka Polskiego Radia, ekipa relacjonująca Igrzyska Olimpijskie będzie liczyć 13 osób. – W jej skład wejdą: Cezary Gurjew, Klarysa Marczak, Rafał Bała, Filip Jastrzębski, Tomasz Kowalczyk, Krzysztof Kuzak, Artur Dyczewski, Marek Solecki, Tadeusz Musioł, Dariusz Urbanowicz, dwaj realizatorzy: Michał Jakubik i Krzysztof Sagan oraz Stefan Foltzer, korespondent Polskiego Radia w Paryżu – mówi. – Dla Cezarego Gurjewa i Michała Jakubika będą to 14. igrzyska olimpijskie. Warto też wspomnieć, że Cezary Gurjew relacjonuje Letnie Igrzyska nieprzerwanie od 1992 roku – zaznacza Monika Kuś.

Czytaj też: Właściciel Meczyków przejął kanał Foot Truck w serwisie YouTube wraz z prowadzącymi

RMF FM wysyła do Paryża trzech reporterów z redakcji sportowej. – Ich nazwiska potwierdzimy bliżej daty igrzysk – mówi Krzysztof Głowiński, rzecznik prasowy grupy RMF. – Na miejscu jest francuski korespondent RMF FM Marek Gładysz, który również będzie relacjonował imprezę – dodaje.

Krzysztof Głowiński zapewnia, że wszystkie najważniejsze informacje, relacje, wyniki będą podawane w "Olimpijskich Faktach Sportowych RMF FM" nadawanych sześć razy dziennie, w internetowym Radiu RMF 24 oraz na portalu informacyjnym RMF 24.pl.

– Zwiększona zostanie też liczba serwisów sportowych RMF MAXX – "Flesze Sportowe" pojawiać się będą w dni powszednie aż osiem razy, a w weekendy – sześć. W RMF Classic pojawią się wydania specjalne programu "Kultura fizyczna" w porannym paśmie "Śniadanie Mistrzów", w którym znajdą się informacje o różnych dyscyplinach sportowych oraz ciekawostki prosto z Paryża związane z samymi igrzyskami – dodaje Głowiński.

Na igrzyska do Paryża koncern Agora z internetowego Sport.pl wysyła dwoje korespondentów, którzy będą tam przez cały czas trwania imprezy: Łukasza Jachimiaka i Agnieszkę Niedziałek. – Priorytetowo będziemy traktować siatkówkę oraz tenis, czyli dyscypliny mocno obsadzone przez Polaków, gdzie mamy szansę na dobre wyniki, ale wysłannicy Sport.pl pojawią się wszędzie tam, gdzie będzie działo się coś ciekawego – mówi Łukasz Cegliński.

Czytaj też: W Telewizji Polskiej myślą o wznowieniu serialu komediowego "Rodzinka.pl"

Redaktor naczelny Sport.pl zapowiada, że redakcyjny grafik zostanie zmodyfikowany specjalnie pod igrzyska. – Sport.pl przewiduje szereg relacji na żywo z najważniejszych wydarzeń, obsługę newsową i komentarzową – mówi. – Mocny akcent położony zostanie na formaty wideo na różnych platformach, ze szczególnym uwzględnieniem YouTube, TikToka i Instagrama. Najważniejsze występy Polaków będą komentowane w programach Sport.pl Live z udziałem ekspertów i korespondentów z Paryża – zapewnia naczelny Sport.pl.

Agora wysyła również dwóch przedstawicieli "Gazety Wyborczej" – Radosława Leniarskiego i Rafała Steca (laureatów nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego). – Rafał Stec skoncentruje się przede wszystkim na drużynach siatkarzy i siatkarek, a Radosław Leniarski na lekkoatletyce. Obaj oczywiście będą śledzić na bieżąco wszystkie najważniejsze wydarzenia igrzysk, ze szczególnym uwzględnieniem szans medalowych Polaków – mówi Marcin Wesołek, odpowiedzialny za treści sportowe "Wyborczej". – Będziemy informować o wszystkich sukcesach polskiej reprezentacji na igrzyskach, ale skupimy się przede wszystkim na autorskich treściach dostarczanych przez korespondentów: relacjach zza kulis, wywiadach itp. – dodaje Marcin Wesołek.

Niektórzy z dużych nadawców, jak Eurozet, stwierdzili, że jeszcze za wcześnie i na razie nie informują o olimpijskich planach.

Czytaj też: Do Polsatu powrócą kabarety, ale na razie tylko archiwalne. "Padło magiczne »przepraszam«"

(JF, 22.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.