Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 16, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CNN, NBC i Fox News chcą zorganizować trzy debaty prezydenckie Bidena z Trumpem

W 2020 roku Biden i Trump debatowali dwukrotnie, trzecią debatę odwołano (screen: YouTube/The Telegraph)

Dwanaście amerykańskich organizacji informacyjnych wzywa Joe Bidena i Donalda Trumpa, aby zgodzili się na debaty telewizyjne przed listopadowymi wyborami prezydenckimi. Do organizacji debat pretendują CNN, NBC i Fox News.

"Jeśli mamy jedną rzecz, co do której Amerykanie mogą się zgodzić w tym spolaryzowanym czasie, to opinia, że stawka tych wyborów jest wyjątkowo wysoka" – stwierdziły redakcje, w tym ABC, CBS, CNN, Fox News, PBS, NBC, NPR i Associated Press.

Trzy debaty z udziałem Trumpa i Bidena?

Obaj kandydaci jak dotąd opierali się debatom we własnych partiach. Trump odmówił udziału w starciu z gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley, a wcześniej nie brał udziału w debatach z innymi kandydatami Partii Republikańskiej. Biden też nie konkurował w żadnej telewizji z innymi Demokratami.

Czytaj też: Zmarł Robert MacNeil. Relacjonował zabójstwo Kennedy'ego i aferę Watergate

Organizacje informacyjne chcą, by Biden i Trump wzięli udział w trzech debatach pomiędzy sobą, postulują też o debatę z udziałem wiceprezydenta, co miałaby ustalić bezpartyjna Komisja ds. Debat Prezydenckich.

W 2020 roku Biden i Trump debatowali dwukrotnie, trzecią debatę odwołano po pozytywnym wyniku testu na obecność Covid-19 u ówczesnego prezydenta Trumpa.

Trump skłonny debatować "w dowolnym miejscu i czasie"

W zeszłym tygodniu kampania Trumpa postulowała częstsze organizowanie debat prezydenckich, aby wyborcy "mieli pełną szansę" zobaczyć kandydatów w akcji. Sztabowcy kampanii Trumpa argumentują, że pierwsza debata miałaby się odbyć 16 września, a trzecia 9 października.

Czytaj też: CBS powtórzy koncert Billy'ego Joela zdjęty przed końcem z anteny z powodu pomyłki

Trump powiedział, że jest skłonny stanąć twarzą w twarz z Bidenem "w dowolnym miejscu i czasie", zaczynając od "teraz". Jednak Biden jak dotąd nie zadeklarował udziału, mówiąc w zeszłym miesiącu: "To zależy od zachowania Trumpa".

Czytaj też: Książę Harry i Meghan Markle wyprodukują dwa seriale non-fiction dla Netflixa

(MAC, 16.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.