Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Stanowski uruchomi portal Kanału Zero. "Muszą pojawiać się treści newsowe"

Krzysztof Stanowski zatrudnił już ponad 50 osób do Kanału Zero (screen: YouTube/Kanał Zero)

Krzysztof Stanowski po uruchomieniu 1 lutego Kanału Zero, mającego już ponad 1 mln subskrypcji na YouTube, zdecydował się stworzyć portal internetowy. "Trochę to kosztowało, bo ponad 60 000 złotych, ale udało się kupić domenę zero.pl. No to teraz czas zbudować portal informacyjno-publicystyczny" – napisał Stanowski.

To efekt sukcesu Kanału Zero – nielinearnej telewizji internetowej, która w marcu przebiła barierę miliona subskrypcji (obecnie ma 1,04 mln).

Czego potrzebuje nowy portal Zero

Ten wynik udało się Stanowskiemu osiągnąć w niespełna dwa miesiące. Przy 377 opublikowanych do soboty materiałach kanał osiągnął też 104 mln wyświetleń. Na razie nie ma dokładnej daty startu portalu.

Czytaj też: Kontrowersyjna reporterka ma relacjonować konflikt izraelsko-palestyński w Kanale Zero

– To co w tej chwili oglądamy na Kanale Zero, to nie są treści newsowe. Pojawiają się w rozmowach, ale nie są podstawą przekazu. A portal publicystyczno-informacyjny musi takie treści mieć – podkreśla Adam Szynol, medioznawca z Zakładu Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jego zdaniem trudno na razie na podstawie skąpych przesłanek mówić o szansach na powodzenie nowego projektu Stanowskiego. Jeżeli portal Zero ruszy, będzie potrzebował redakcji z prawdziwego zdarzenia i autorów, którzy będą potrafili pracować z informacjami, a nie samych publicystów.

W dodatku odbiorcy przyzwyczajeni do oglądania treści wideo na YouTube nie mają nawyku czytania dłuższych tekstów, więc nowy portal może potrzebować nowych odbiorców.

Portal Pola będzie porównywany z portalem Stanowskiego

Krzysztof Stanowski podkreśla, że do pracy w Kanale Zero przyjął już dobrze ponad 50 osób. Część z młodych, nieopatrzonych twórców na razie nie miała szansy rozwinięcia skrzydeł.

Czytaj też: Arleta Bojke komentuje przejście z TVP do Kanału Zero. „Nie zastanawiałam się dwa razy”

Na YouTube ukazują się obecnie programy prowadzone przez znane postaci, o wieloletnim doświadczeniu w mediach. Oprócz samego Stanowskiego są to m.in. Robert Mazurek, Marcin Meller, Przemysław Rudzki czy znany z występowania jako gość generał Rajmund Andrzejczak, były szef sztabu generalnego Wojska Polskiego.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w połowie marca własny portal informacyjny uruchomił Kanał Sportowy (jego naczelnym jest Michał Pol). Portal skupia się wyłącznie na sporcie, ale siłą rzeczy będzie porównywany z Kanałem Zero.

"Trudno zapewnić content"

Dotychczasowe wyniki Kanalsportowy.pl nie są zbyt zachęcające. Porównywarka stron internetowych Similar Web podaje, że w marcu, a więc zaraz po starcie, portal odnotował tylko ponad 150 tys. wizyt. Dla porównania, Weszlo.com miało niemal 3,4 mln odwiedzin.

Czytaj też: Eksperci: Stanowski tabloidyzuje Kanał Zero. Przykładem zaproszenie Rafała Ziemkiewicza

Opinie opublikowane przez internautów pod zapowiedzią nowego projektu Stanowskiego są w większości pozytywne. Ale nie brakuje również ostrzeżeń. 

Jedno z nich brzmiało: "Portal łatwo założyć. Zrobić wielkie otwarcie. A potem trudno już zapewnić content, bo o klikalny chłam nie chodzi, prawda?".

Krzysztof Stanowski jest założycielem grupy Weszło, klubu piłkarskiego KTS Weszło, biura Weszło Travel oferującego podróże na mecze piłkarskie w całej Europie i współzałożycielem Kanału Sportowego, z którego odszedł w październiku 2023 roku do swojego nowego projektu Kanału Zero.

Czytaj też: Więcej niż zero. Krzysztof Stanowski skrzyknął załogę i znów wypłynął

(PAR, 08.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.