Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 03, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Oppenheimer", zwycięzca tegorocznych Oscarów, w końcu miał premierę w Japonii

Do tej pory Japonia była pomijana w światowych pokazach, mimo że dla Hollywood to ważny rynek (screen: YouTube/Al Jazeera English)

"Oppenheimer" – film Christophera Nolana, główny zwycięzca tegorocznych Oscarów – miał w końcu premierę w Japonii. Stało się to osiem miesięcy po rozpoczęciu w tym kraju działań zmierzających do zakazu pokazywania filmu.

Film opowiadający o amerykańskim fizyku J. Robercie Oppenheimerze, który przewodził wyścigowi o skonstruowanie bomby atomowej, zarobił na całym świecie prawie 1 mld dol.

Czytaj też: "Oppenheimer" z siedmioma Oscarami. Prawie nasza "Strefa interesów" z dwoma. Cała lista

Jednak do tej pory Japonia była pomijana w światowych pokazach, mimo że dla Hollywood to ważny rynek. Dwie amerykańskie bomby atomowe zrzucone pod koniec II wojny światowej na Hiroszimę i Nagasaki zabiły ponad 200 tys. osób. Wiele zmarło później w wyniku choroby popromiennej.

Zdjęcia w mediach społecznościowych przedstawiały tabliczki umieszczone przy wejściach do niektórych tokijskich kin ostrzegające, że w filmie znajdują się zdjęcia prób nuklearnych.

Czytaj też: SAG-AFTRA chroni aktorów głosowych przed AI. Trzyletnie kontrakty "tylko dla ludzi"

(MAC, 03.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.