Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 19, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes TD zwraca się do Bartłomieja Sienkiewicza o rozpoczęcie prac nad ustawą o mediach

Seweryn Blumsztajn wytyka Bartłomiejowi Sienkiewiczowi niejasność dotyczącą też kwestii kierunku, w jakim zmierzają zmiany w radiu i telewizji (fot. Piotr Nowak/PAP)

Seweryn Blumsztajn, prezes zarządu Towarzystwa Dziennikarskiego, w liście otwartym do Bartłomieja Sienkiewicza, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, zarzuca obecnym władzom mediów publicznych brak komunikacji ze społeczeństwem. A także związaną z tym niejasność zasad i kryteriów podejmowanych decyzji, w szczególności personalnych.

Blumsztajn apeluje przede wszystkim o rozpoczęcie prac legislacyjnych nad nową ustawą o mediach publicznych. "Nie powinna zniechęcać nikogo perspektywa ewentualnego prezydenckiego veta. Półtora roku to nie jest nadmiernie długi czas na przygotowanie i skonsultowanie projektu, który po wyborach prezydenckich można by uchwalić bez zwłoki" – pisze Blumsztajn.

Czytaj też: Według ABW ukraińscy dziennikarze stanowili zagrożenie. "Wykonywaliśmy tylko naszą pracę"

Podpowiada, że prawo określające funkcjonowanie mediów publicznych powinno zostać przygotowane przez specjalną komisję, w której istotny udział będą mieli oprócz polityków także eksperci, dziennikarze, twórcy, medioznawcy i przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego.

"Apelujemy o otwartość w prowadzeniu spraw mediów publicznych. Tylko w taki sposób wyznaczyć można właściwy kierunek zmian i ustabilizować sytuację w mediach w przejściowym okresie najbliższych kilkunastu miesięcy" – kończy Blumsztajn list do Sienkiewicza.

Czytaj też: Koszt działalności Rady Mediów Narodowych wzrósł o ponad 40 proc. – do niemal 1,4 mln zł

(AMS, 19.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.