Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 19, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koszt działalności Rady Mediów Narodowych wzrósł o ponad 40 proc. – do niemal 1,4 mln zł

Na wynagrodzenia członków RMN przeznaczono 535,2 tys. zł. Na zdjęciu przewodniczący Krzysztof Czabański (screen: YouTube.com/TVP Info)

W 2023 roku działalność Rady Mediów Narodowych kosztowała 1,37 mln zł, czyli o 41,5 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z materiałów, do których dotarł "Presserwis".

Na wynagrodzenia członków RMN przeznaczono 535,2 tys. zł, podczas gdy rok wcześniej – 352,5 tys. zł (wzrost o 51,8 proc.).

Marek Rutka: "Funkcjonowanie Rady bezcelowe"

Wynagrodzenia pracowników Rady pochłonęły 478,9 tys. zł, tj. o 72,3 proc. więcej. Za obsługę biura RMN odpowiada trzech pracowników Kancelarii Sejmu zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin.

Czytaj też: Według ABW ukraińscy dziennikarze stanowili zagrożenie. "Wykonywaliśmy tylko naszą pracę"

Z kolei czynsz za powierzchnię biurową wzrósł o 12,8 proc. i zapłacono za niego 259,6 tys. zł.

"Po postawieniu mediów publicznych w stan likwidacji dalsze funkcjonowanie Rady stało się bezcelowe i generuje niepotrzebne koszty na utrzymanie biura w centrum Warszawy" – mówił "Presserwisowi" Marek Rutka, członek RMN z ramienia Lewicy.

Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański przekonywał: "Mimo bezprawnych ingerencji ministra Sienkiewicza w media publiczne zachowaliśmy prawo do wyznaczania składów rad nadzorczych w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia i rad programowych mediów publicznych. Jesteśmy potrzebni".

Czytaj też: Prezenter Adam Giza nie jest już pracownikiem TVP. "Atmosfera wzajemnego szacunku"

(KOZ, 19.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.