Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 18, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja WTK zorganizuje debatę z wszystkimi kandydatami na prezydenta Poznania

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia (fot. Pixabay.com)

Wielkopolska Telewizja WTK organizuje debatę z udziałem wszystkich kandydatów na urząd prezydenta Poznania.

Debata odbędzie się 27 marca o godz. 19.30. Jak informuje Krzysztof Szydłowski, prezes Telewizji WTK, poprowadzą ją Mateusz Borys i Wioletta Łechtańska-Błaszczak.

Tok FM nie zaprosiło kandydata z niepełnosprawnością

Kandydatami na prezydenta Poznania są: Zbigniew Czerwiński (komitet Zjednoczonej Prawicy), Łukasz Garczewski (KWW Społeczny Poznań), ubiegający się o reelekcję Jacek Jaśkowiak (komitet Koalicji Obywatelskiej), Przemysław Plewiński (Trzecia Droga) i Beata Urbańska (Lewica).

Czytaj też: Debiut "Lepszej Polski" Gawryluk zgromadził ok. 1 mln widzów w Polsacie i Polsat News

Wcześniej swoją debatę z udziałem kandydatów na prezydenta Poznania odwołało Tok FM. Nie dostał bowiem na nią zaproszenia Łukasz Garczewski, kandydat KWW Społeczny Poznań. "Kto by tam chciał zapraszać jakiegoś niepełnosprawnego bez koneksji i kasy, jak poważni politycy rozmawiają. Na pewno nie poważne radio opiniotwórcze przecież" – napisał Garczewski w mediach społecznościowych i wezwał pozostałych kandydatów do zbojkotowania debaty.

Jacek Jaśkowiak zadeklarował, że w tej sytuacji odstąpi swoje miejsce w debacie kandydatowi komitetu Społeczny Poznań. W konsekwencji redakcja Tok FM podjęła decyzję o odwołaniu debaty.

OGB zrealizuje badania na zlecenie Telewizji WTK

Z kolei 7 kwietnia, w dniu pierwszej tury wyborów samorządowych, o godzinie 21 Telewizja WTK nada "Studio Wyborcze". Zaprezentuje w nim wyniki badań exit poll wyborów do Rady Miasta Poznania i wyborów prezydenckich w Poznaniu. Badania na zlecenie Telewizji WTK zrealizuje OGB – Ogólnopolska Grupa Badawcza.

Czytaj też: Tomasz Jędruchów nie pracuje już w Telewizji Polskiej. Znany z korespondencji z Moskwy i Kijowa

Przypomnijmy, że w czasie wyborów parlamentarnych lokalne serwisy internetowe miały otrzymać od OGB wyniki ze swoich gmin i powiatów, a otrzymały jedynie wyniki ogólnopolskie, które i tak wcześniej zostały zaprezentowane w internecie i telewizji.

Czy zatem Telewizja WTK nie obawiała się zlecać badania OGB? – Nie, to jedyna firma, która podjęła się takich badań – stwierdza Krzysztof Szydłowski, prezes nadawcy Telewizji WTK.

Badanie exit poll dla ogólnopolskich kanałów – TVP, Polsat i TVN – przeprowadzi Ipsos. Będzie ono zawierać informacje o: procentowym poparciu do sejmików województw dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, frekwencji oraz wynikach poszczególnych kandydatów na prezydenta miasta w sześciu miastach Polski (Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Rzeszów).

Czytaj też: Reduta i bitwa na stopy. Rzecz o tym, jak przejmowano media publiczne

(MNIE, 18.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.