Orlen szuka prezesa i członka zarządu Polska Press, ale kandydatom nie daje czasu
Z góry odrzucane mają być kandydatury osób związanych czynnie z polityką (fot. Marcin Obara/PAP)
Pięć dni na zgłoszenia – w tym weekend – dał Orlen potencjalnym kandydatom na prezesa i członka zarządu Polska Press. Ogłoszenie pojawiło się w piątek 23 lutego na stronach Polska Press, a zgłoszenia trzeba składać do 28 lutego.
Orlen od przyszłego prezesa Polska Press wymaga doświadczenia w zarządzaniu pracą zespołów, umiejętności pracy pod presją czasu i w sytuacjach kryzysowych oraz posiadania dodatkowych umiejętności, takich jak wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, organizacyjne i etyczne, a także dyspozycyjność.
Kandydaci nie mogą być politykami
Oprócz tego znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym bezpośrednie kontakty biznesowe jest mile widziana, a o doświadczeniu na rynku mediów nie wspomniano w ogóle. Podobnie jest w przypadku potencjalnego członka zarządu.
Czytaj też: Orlen potwierdza, że dostał dwie oferty na zakup Polska Press
Ogłoszenie z góry odrzuca kandydatury osób związanych czynnie z polityką. Kandydaci nie mogą być związani zawodowo z politykami dowolnego szczebla, nie mogą wchodzić w skład organów partii politycznych, nie mogą pracować na rzecz partii, a ich aktywność społeczna lub zarobkowa nie może rodzić konfliktów interesów wobec działalności Orlenu.
Co ciekawe, ogłoszenie nie zawiera żadnych szczegółów dotyczących samej oferty, m.in. wynagrodzenia czy ewentualnych benefitów. Zawiera natomiast stwierdzenie o odpowiedzialności za "efektywną współpracę w ramach Grupy Kapitałowej".
Ogłoszenie nie zawiera żadnych szczegółów dotyczących samej oferty, m.in. wynagrodzenia czy ewentualnych benefitów (screen: Polskapress.pl)
Ogłoszenie pojawiło się tuż po odwołaniu dotychczasowego zarządu PPG. W piątek pracę stracili Stanisław Bortkiewicz, Dorota Kania, Miłosz Szulc i Łukasz Greszta. Obowiązki prezesa PPG pełni Magdalena Skowyrska, oddelegowana na tę funkcję z rady nadzorczej grupy.
Czytaj też: Co by było, gdyby WP lub ZPR Media przejęły Polska Press. "Silna konkurencja, zawirowania"
(PAR, 27.02.2024)