Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 22, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK nadal prowadzi postępowanie przeciwko Vectrze, mimo że operator spełnił wyznaczone warunki

Kara może wynieść do 10 tys. euro za każdy dzień opóźnienia w wykonaniu decyzji warunkowej UOKiK (screen: YouTube/Vectra)

Vectra sprzedała wszystkie wymagane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów lokalne sieci, ale UOKiK nadal prowadzi postępowanie przeciwko operatorowi. Chodzi o niespełnienie warunków nałożonych na Vectrę przez UOKiK przy zakupie Multimedia Polska.

Choć, jak informowaliśmy w tym tygodniu, Vectra sprzedała wszystkie wymagane przez UOKiK lokalne sieci, to ten warunek spełniła po czasie. UOKiK uważa, że powinna go wykonać do 17 sierpnia 2022 roku.

Urząd nie podaje, co z karą finansową

– Postępowanie jest nadal w toku, obecnie weryfikujemy, czy Vectra sprzedała wszystkie sieci objęte warunkiem. Wystąpiliśmy do spółki o przekazanie dokumentów potwierdzających te informacje – przekazało nam biuro prasowe UOKiK.

Czytaj też: Vectra zaskoczona zajęciem przez narodowców pasma innej stacji. Prezes TVMN zarzuca cenzurę

Urząd nie podaje, co z karą finansową dla operatora. O wszczęciu postępowania w tej sprawie informowano w grudniu 2022 roku. Kara może wynieść do 10 tys. euro za każdy dzień opóźnienia w wykonaniu decyzji warunkowej UOKiK.

Obowiązek zbycia części sieci nałożył na Vectrę prezes UOKiK, udzielając warunkowej zgody na przejęcie przez Vectrę firmy Multimedia Polska. Zgodnie z tym warunkiem Vectra została zobowiązana do zbycia części swojej sieci lub tej należącej do Multimedia Polska w Gorzowie Wielkopolskim, Kwidzynie, Łowiczu, Olsztynie, Ostródzie, Pogórzu, Pruszczu Gdańskim i Stargardzie. Według analizy UOKiK są to bowiem miasta, w których udziały Vectry i Multimedia Polska w rynku były największe. Jak uzasadniał UOKiK, dzięki wskazanym działaniom miało nie dojść do ograniczenia konkurencji.

Czytaj też: ZAiKS wprost zarzuca Radiu 357 bezprawne wykorzystywanie muzyki na antenie

(MNIE, 22.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.