Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 30, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Kącki nadal zawieszony w obowiązkach. Trwa postępowanie wyjaśniające

Tekst Marcina Kąckiego został usunięty z serwisu Wyborcza.pl (screen: YouTube/Dom Literatury)

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” Marcin Kącki jest nadal zawieszony w obowiązkach – wciąż trwa postępowanie wyjaśniające po publikacji jego głośnego tekstu "Moje dziennikarstwo".

O statusie toczącego się w Agorze postępowania poinformował nas sam Marcin Kącki, który nie chce go jednak komentować. "Marcin Kącki nadal jest zawieszony w obowiązkach i odsunięty od współpracy z redakcją" – potwierdza biuro prasowe Agory.

Marcin Kącki nie publikuje na łamach "GW"

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” został zawieszony i odsunięty od pracy z autorami na początku stycznia w związku z publikacją jego tekstu pt. "Moje dziennikarstwo – alkohol, nieudane terapie, kobiety źle kochane, zaniedbane córki i strach przed świtem".

Czytaj też: Justyna Dobrosz-Oracz odchodzi z "Gazety Wyborczej". Przechodzi do TVP Info

Po publikacji artykułu, w którym Kącki opisał m.in. problemy ze swoimi nałogami, relacjami intymnymi i rodziną, głos w sprawie zabrała ofiara jego postępowania Karolina Rogaska, dziennikarka „Newsweek Polska”. Napisała ona na Facebooku: "Niestety, ten tekst sprawił, że nie mogę zapomnieć, tym tekstem naplułeś mi Marcinie w twarz". Redakcja przeprosiła za publikację tekstu Kąckiego i usunęła go z sieci.

W związku z zawieszeniem w obowiązkach Marcin Kącki nie publikuje obecnie na łamach „Gazety Wyborczej”.

Czytaj też: Zwolnienie grupowe w Agorze obejmie 180 osób. Jest porozumienie związków z zarządem

(MZD, 30.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.