Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 16, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ułaskawiona przez prezydenta Marika chce pozwać Wyborczą.pl za ujawnienie nazwiska

Marika została skazana za chuligański napad na podstawie przepisów zaostrzonych przez PiS. Teraz chce pozwać serwis Wyborcza.pl (screen: wyborcza.pl)

Prawicowa aktywistka Marika skierowała wezwanie przedsądowe do Wyborcza.pl. Dziewczyna skazana na 3 lata więzienia za napaść na kobietę, a następnie ułaskawiona przez prezydenta Andrzeja Dudę domaga się usunięcia swojego nazwiska z publikacji na swój temat.

W sierpniu 2020 roku 22-letnia wówczas Marika wraz z innymi osobami napadła na ulicy na kobietę i usiłowała wytrwać jej tęczową torebkę.

Marika domaga się usunięcia swojego nazwiska

Ofiara doznała obrażeń ciała, a sąd, na podstawie zaostrzonych przez PiS przepisów karnych, skazał sprawczynię na 3 lata więzienia. Sąd, skazując ją za chuligańską napaść, w uzasadnieniu stwierdził też, że dziewczyna była najbardziej agresywna i wulgarna z całej grupy napastników.

Czytaj też: Około 5 mln widzów śledziło wywiad z Donaldem Tuskiem dla TVP, TVN i Polsatu

Ostatecznie skazana została ułaskawiona przez prezydenta Andrzeja Dudę w grudniu 2023 roku m.in. po naciskach środowisk prawicowych i stowarzyszenia Ordo Iuris.

Teraz Marika w wezwaniu przedsądowym domaga się usunięcia swojego nazwiska z materiałów opublikowanych w serwisie Wyborcza.pl, uważając, że umożliwia identyfikację nie tylko jej samej, ale również członków jej rodziny. Pierwszy raz wymienił je tam Piotr Żytnicki, wicenaczelny poznańskiej "Wyborczej". Potem nazwisko pojawiało się w kolejnych materiałach publikowanych w serwisach Agory. Do żądania usunięcia swojego nazwiska z publikacji dziewczyna dołączyła żądanie przeprosin i wpłaty 10 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan z siedzibą w Gnieźnie.

Nazwisko ułaskawionej Mariki pojawia się jednak nie tylko w serwisach Agory, ale również w innych portalach z Agorą niezwiązanych. Jest także w sugestiach wyszukiwania Google.

Czytaj też: NIK skontrolował wydatki spółek Skarbu Państwa. Najwięcej dostawały TVP i Polsat

(PAR, 16.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.