Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Regionalne ośrodki TVP nadal pracują, choć ich materiały nie są emitowane

Sygnał TVP 3 został wyłączony 20 grudnia

W szczególnej sytuacji znalazły się regionalne stacje TVP. Ich dziennikarze nadal produkują treści informacyjne i tworzą program regionalny, chociaż nie trafia on na anteny.

Sygnał telewizji regionalnych został wyłączony 20 grudnia wraz z sygnałem TVP Info i kanału TVP 3.

Czytaj też: Nowy dziennik TVP nazywa się „19.30”. Punkt po punkcie, pierwsze opinie o programie. „Nie będzie kłamstwa”

– Co z tego, że nie mamy dostępu do anteny, skoro dziś (we czwartek – przyp. red.) mianowano nowego wojewodę śląskiego. Ten materiał musieliśmy zrobić – mówi Artur Alkier, realizator w TVP Katowice.

Dodaje, że o ile nie pracują informacyjne kanały, o tyle pracuje bez zmian TVP Sport. – Wiążą nas umowy międzynarodowe, dlatego musieliśmy nadawać m.in. rozgrywki polsko-ukraińskie w futsalu.

Pracownicy telewizji regionalnych podkreślają, że w większości pracują na umowach cywilnych. – Płaci się nam za to, co wyprodukujemy, a nie za to, co pójdzie na antenę. Nikt nie zapłaci nam za postój, więc robimy swoje – mówi anonimowo jeden z reporterów pracujących w Poznaniu.

Czytaj też: Michał Adamczyk i Samuel Pereira nie uznają swojego odwołania i nadal pozostają w TAI

(PAR, 22.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.