Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Adamczyk i Samuel Pereira nie uznają swojego odwołania i nadal pozostają w TAI

– Prezes Matyszkowicz nas nie odwołał – przekazał nam Pereira (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Michał Adamczyk, dotychczasowy dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i Samuel Pereira, jego zastępca i szef TVP Info, nie uznają swojego odwołania i nadal pracują w TAI.

– Prezes Matyszkowicz (Mateusz – poprzedni prezes TVP – przyp. red.) nas nie odwołał – przekazał nam Samuel Pereira. Z kolei Adamczyk odpowiedział "Presserwisowi": – Wszelkie działania nowego pseudozarządu są niezgodne z prawem. Zarząd TVP może zostać odwołany lub powołany wyłącznie przez Radę Mediów Narodowych. Nie zostaliśmy odwołani przez obecny, legalnie działający zarząd TVP.

Adamczyk, Pereira i Tulicki "nie poddają się"

Z naszych informacji wynika, że w czwartek obaj nadal byli w siedzibie TAI przy placu Powstańców Warszawy. Aktywny był też profil TVP.info na platformie X, na którym publikowano m.in. czarną planszę z białym napisem "Tu miał być twój ulubiony program" i logo TVP Info.

Czytaj też: Emisja "Wiadomości" TVP na antenie Telewizji Republika była wbrew prawu

Pereira przekazał nam, że za prowadzenie kont TVP Info w social mediach odpowiada TAI. Chodzi jednak o TAI zarządzany przez Michała Adamczyka.

Z kolei jak podał Onet, Michał Adamczyk, Samuel Pereira i zastępca dyrektora TAI, kierujący "Wiadomościami" Marcin Tulicki w odezwie do pracowników TVP napisali: "Trzymając się litery prawa, nie poddajemy się bezprawnym działaniom uzurpatorów i kontynuujemy pracę w TAI do czasu rozwiązania problemu bądź usunięcia skutków bezprawnych działań".

Natomiast według WP.pl biuro spraw korporacyjnych TVP poinformowało w czwartek pracowników TVP, że Michał Adamczyk, Samuel Pereira i Marcin Tulicki zostali odwołani i to już w środę.

Nowym p.o. dyrektorem TAI jest Grzegorz Sajór, a jego zastępcami Paweł Moskalewicz i Jan Ciszecki.

Czytaj też: Michał Rachoń przeniósł swój program "#Jedziemy" z TVP Info do TV Republika

(MNIE, 22.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.