Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 03, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Hakerzy zablokowali stronę Centrum Monitoringu Wolności Prasy. Atak DDoS

Jolanta Hajdasz, szefowa CMWP, poinformowała, że atak botów m.in. z Rosji, Chin, Meksyku i Indonezji trwał 18 godzin (screen: YouTube/Radio Maryja)

Osiemnaście godzin trwał hakerski atak na stronę Centrum Monitoringu Wolności Prasy. To kolejny atak DDoS na strony polskich mediów w ostatnim półroczu.

Jak poinformowała "Presserwis" Jolanta Hajdasz, szefowa CMWP, atak botów m.in. z Rosji, Chin, Meksyku i Indonezji trwał 18 godzin. – W tym czasie odnotowaliśmy około 173 mln wejść na naszą stronę. To było przyczyną jej zablokowania – mówi Jolanta Hajdasz.

Czytaj też: A gdyby nawet Polska Press sprzedano, to za ile? Gazety słabe, strata finansowa, internet w dół

Stronę CMWP udało się przywrócić do funkcjonalności po kilku godzinach, ale była dostępna jedynie dla użytkowników z Polski. Pełna funkcjonalność i dostęp z całego świata zostały przywrócone dopiero 1 listopada.

Press

CMWP przedstawiło przykłady ataków na swoją stronę (fot. CMWP)

To kolejny w ciągu ostatnich miesięcy atak DDoS na strony polskich mediów. W lipcu tego roku doszło do zmasowanego ataku DDoS na serwery m.in. "Polityki" oraz "Sieci". Portal tego ostatniego tytułu poradził sobie ze skutkami ataku dopiero po kilku dniach.

Czytaj też: RMF odpowiada na tekst Oko.press o powiązaniach z Orlenem. "Kłamstwa i manipulacje"

(PAR, 03.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.