Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Coraz mniej dziennikarzy pracuje dla News 24. Problemy z wypłacaniem pensji

Według Nielsen Media w kwietniu stacja miała w każdej minucie średnio 90 widzów wobec 31 rok wcześniej (screen: YouTube/News 24)

W ostatnich tygodniach z kanału informacyjnego News 24 (Astro) odeszli kolejni dziennikarze. W ostatnich tygodniach stacja zaczęła ograniczać programy na żywo, tłumacząc to oszczędnościami.

Odejście ze stacji potwierdził nam Paweł Kursa. – Moje kwestie finansowe z Astro zostały uregulowane – podkreśla jednak. W stacji m.in. prowadził pasma informacyjne.

Szukanie oszczędności w News 24

Swoje odejście potwierdzili też Adam Kisiołek, który m.in. przygotowywał materiały i prowadził program "Co potem, co po PiS?", a także Marcelina Bednarska, która m.in. była gospodynią magazynu "Interweniujemy". Oboje nie komentują jednak powodów tej decyzji.

Jak informowaliśmy, z ramówki zniknął też program "Istota rzeczy", który prowadził Jarosław J. Szczepański. Z News 24 odeszła Milena Harzyńska, która była prowadzącą i wydawczynią oraz prezenterka Agata Wolańska. Natomiast Małgorzata Walczak, kolejna prezenterka, współpracę z telewizją zawiesiła. Zawiesił ją też Rafał Skórski, który był zastępcą szefa redakcji kanału.

W ostatnich tygodniach stacja zaczęła ograniczać programy na żywo, tłumacząc to oszczędnościami. Pojawiły się też problemy z regularnym wypłacaniem pensji.

Według Nielsen Media w kwietniu News 24 miał w każdej minucie średnio 90 widzów wobec 31 rok wcześniej. Jego udział w rynku w grupie ogólnej 4+ pozostawał jednak poniżej 0,01 proc.

(MNIE, 12.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.