Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były dziennikarz News 24 uruchomił program w internecie. Liczy na wsparcie widzów

Projekt ma funkcjonować dzięki wsparciu widzów, którzy mogą np. wykupić płatną facebookową subskrypcję (screen: Facebook/BysiekAdam)

Były dziennikarz News 24 (Astro) Adam Bysiek uruchomił codzienny cykl publicystyczny zatytułowany "Program o Polsce – Gzyl i Bysiek". Tworzy go wspólnie z Mariuszem Gzylem, w przeszłości m.in. dziennikarzem Polskiego Radia i Halo.Radio. Program można śledzić na YouTube, Spotify, iTunes i na Facebooku.

Projekt ma funkcjonować dzięki wsparciu widzów, którzy mogą wykupić płatną facebookową subskrypcję – za 4,99 zł miesięcznie. Dzięki temu otrzymają dostęp do dodatkowych treści (sam program jest udostępniany bezpłatnie). Inicjatywę można też wspierać m.in. za pośrednictwem Zrzutka.pl. Na koncie zbiórki jest ok. 1 tys. zł z planowanych 10 tys. zł.

Autorzy zapowiadają, że w "Programie o Polsce" chcą poruszać tematy niewygodne dla wszystkich opcji politycznych. W odcinkach cyklu mają pojawiać się też goście, np. politycy.

Czytaj też: Współpraca Tyskiego z Kanałem Sportowym niejednoznaczna z punktu widzenia ustawy

– Dlatego że doświadczyłem próby zakneblowania mnie przez prezesa Astro (właściciela News 24 – przyp. red.), człowieka mówiącego o sobie, że jest wolnościowcem, postanowiłem wraz z Mariuszem wykorzystać generowane przez nas zasięgi i stworzyć unikalny format, w którym żaden z nas nie będzie musiał obawiać się bata wydawcy nad głową, braku należnej pensji oraz politycznych nacisków – stwierdza Bysiek.

Adam Bysiek odszedł z News 24 w kwietniu. Jak wtedy tłumaczył, była to jego decyzja, choć spowodowana tym, że prezes Astro Ryszard Krajewski ponownie zmienił zakres jego obowiązków. – Jest zbyt radykalny jak na stację, która dopiero zaczyna – tłumaczył "Presserwisowi" Ryszard Krajewski. – Nie został wyrzucony. Poprosiliśmy go, żeby zajął się przygotowywaniem materiałów do serwisów – podkreślał Krajewski.

Przed przyjściem do News 24 Bysiek był związany m.in. z Halo.Radio i Radiem Kolor.

Czytaj też: Nowy "Press": Bianka Zalewska i jej dwa światy, Duklanowski od wrzutek, tata Maty i kryminały

(MNIE, 04.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.