Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk: "Twitter wychodzi na zero". Zostało 1,5 tys. pracowników z ponad 7 tys.

Udziałowcy Tesli mają pretensje, że Musk za mało czasu poświęca firmie, a za dużo Twitterowi (fot. Wikimedia Commons/Maurizio Pesce)

Elon Musk w wywiadzie dla BBC transmitowanym na Twitter Spaces powiedział w środę, że jego firma "z grubsza wychodzi na zero", ponieważ większość dużych reklamodawców wróciła do serwisu. Efekty przyniosły też cięcia kosztów, w tym masowe zwolnienia.

Od przejęcia Twittera przez Muska pod koniec października ub.r. za 44 mld dol. liczba pracowników z 7,3 tys. spadła do ujawnionych w środę 1,5 tys. osób.

Czytaj też: Putin i Kreml wrócili na Twittera. Elon Musk przychylnie spogląda w kierunku Rosji

W ubiegłym tygodniu serwis przeżywał trudności związane z utratą przez tysiące użytkowników dostępu do linków. Według grupy NetBlocks, zajmującej się monitorowaniem internetu, od początku roku była to już szósta poważna awaria, związana w dużej mierze z chaosem i brakami kadrowymi spowodowanymi zwolnieniem dużej liczby wykwalifikowanych pracowników.

"Możemy osiągnąć zyski w tym kwartale, jeśli wszystko pójdzie dobrze" – powiedział Musk w wywiadzie, który przyciągnął ponad 3 mln odbiorców. Ponieważ rozmowa odbywała się dla BBC, Musk odniósł się do zastrzeżeń, że konto brytyjskiego nadawcy na Twitterze jest opisane jako dotyczące "firmy finansowanej przez brytyjski rząd". Obiecał, że zmieni się to na "finansowana ze środków publicznych".

W gronie udziałowców Tesli panuje spore niezadowolenie, że Musk poświęca zbyt mało czasu ich przedsiębiorstwu, ponieważ zbytnio zaangażował się w Twitter. Na początku roku mówił, iż jest w trakcie poszukiwania właściwej osoby, która zastąpiłaby go na stanowisku dyrektora generalnego serwisu. Teraz oświadczył, że do tej pory nie znalazł nikogo, kto sprostałby wymaganiom.

Czytaj też: Warner Bros. Discovery odkrył karty. Nowa platforma nazywa się Max. Podano datę premiery

(MAC, 13.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.