Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Marzec 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Omnicom zarobiła najwięcej na nowych przedsięwzięciach. Przychody rzędu 2,36 mld dol.

OMD w ubiegłym roku na nowych projektach związanych z obsługą mediową miała przychody rzędu 2,36 mld dol. (screen: Mediapost.com)

Według raportu New Business Barometer, przygotowanego przez firmę badawczą COMvergence, agencja mediowa Omnicom zajęła czołowe miejsce pod względem globalnych wyników dotyczących nowych biznesów w branży reklamowej za cały rok 2022.

Nowa działalność netto OMD (Omnicom Media Group) za rok 2022 przyniosła 2,36 mld dol. Największym wygranym przetargiem agencji w zeszłym roku była umowa z L’Oreal w wysokości 1 mld dol. na obsługę mediową w USA.

Czytaj też: Tygodnik „NIE” przygotowuje pozew i nową okładką odpowiada Obajtkowi na wycofanie z Orlenu

Drugie miejsce zajął Zenith należący do Publicis Media (1,97 mld dol.), dzięki utrzymaniu obsługi Verizon wartej 1 mld USD. Mindshare z holdingu WPP zajął trzecie miejsce (1,59 mld USD) z dobrymi wynikami zwłaszcza w USA i Chinach.

W klasyfikacji całych holdingów reklamowych pierwsze miejsce zajęło Publicis Media, z nową działalnością netto o wartości 4,8 mld dol. Drugie miejsce zajęło Omnicom Media Group (3,8 mld dol.), a trzecie GroupM z WPP (3,2 mld dol).

W 2022 r. COMvergence oceniła szacunkowo 3500 agencji mediowych w 47 krajach na łączną kwotę 32,2 mld dol., czyli o 8 mld USD mniej niż łącznie w 2021 roku. To ok. 15 proc. wszystkich rozliczeń globalnych agencji mediowych (210 mld dol.) badanych przez COMvergence.

Czytaj też: Część rady programowej Radia Szczecin chciała bronić naczelnego Duklanowskiego

(MAC, 17.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.