Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 10, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter ograniczany po trzęsieniu ziemi w Turcji w obawie przed krytyką władz

Twitter jest potrzebny Turkom do poszukiwania zaginionych, jednak władze ograniczają do niego dostęp, bo boją się krytyki (screen: YouTube/PBS NewsHour)

W związku z pojawiającą się na Twitterze krytyką pod adresem tureckiego rządu z powodu jego reakcji na trzęsienie ziemi ograniczono w tym kraju dostęp do serwisu – informuje AFP. Zrobiła tak część dostawców usług telefonii komórkowej.

Turcy na portalach społecznościowych skarżą się na brak pomocy po trzęsieniu, w którym zginęło niemal 20 tys. osób. W szczególności w prowincji Hatay w południowo-wschodniej części kraju przy granicy z Syrią, jednej z najbardziej dotkniętych przez kataklizm. Od poniedziałkowego trzęsienia ziemi policja aresztowała kilkanaście osób za wpisy krytykujące postępowanie władz w związku z katastrofą.

Czytaj też: Twitter wprowadza złote odznaki dla firm po tysiąc dolarów miesięcznie

"Turcja ma długą historię ograniczania sieci społecznościowych podczas sytuacji kryzysowych" – zauważył NetBlocks, organ monitorujący wolność internetu na świecie.

Turcja ograniczyła także częściowo dostęp do TikToka.

(MAC, 10.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.