Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Towarzystwo Dziennikarskie wspiera skandynawskie organizacje w walce z IFJ

"Towarzystwo Dziennikarskie wspiera inicjatywę bratnich organizacji z Danii, Finlandii, Islandii i Norwegii oraz żąda, by komitet wykonawczy IFJ zawiesił członkostwo Związku Dziennikarzy Rosji oraz wydalił z gremium rosyjski Związek Dziennikarzy i Pracowników Mediów"

Towarzystwo Dziennikarskie żąda wyrzucenia rosyjskich organizacji z Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy. Stowarzyszenie solidaryzuje się przy tym z nordyckimi przedstawicielami mediów, którzy w ubiegłym tygodniu podjęli decyzję o wystąpieniu z IFJ.

"Towarzystwo Dziennikarskie wspiera inicjatywę bratnich organizacji z Danii, Finlandii, Islandii i Norwegii oraz żąda, by komitet wykonawczy IFJ zawiesił członkostwo Związku Dziennikarzy Rosji oraz wydalił z gremium rosyjski Związek Dziennikarzy i Pracowników Mediów, jeśli ten nie cofnie decyzji o otwarciu biur na terytoriach okupowanych i na Krymie, co jest jawnym pogwałceniem statusu IFJ" – napisał Seweryn Blumsztajn, szef Towarzystwa Dziennikarskiego. Pismo, do którego dotarł "Presserwis", zostało wysłane do prezeski IFJ Dominique Pradalie, sekretarza generalnego Anthony’ego Bellangera oraz komitetu wykonawczego IFJ.

Czytaj też: Adam Bodnar zakończył współpracę z radiem Tok FM

"Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy potępiła decyzję Związku Dziennikarzy Rosji o obecności na terytoriach okupowanych. Kolejnym krokiem powinna być decyzja o zawieszeniu członkostwa tej organizacji podczas kolejnego spotkania IFJ" – tłumaczy Seweryn Blumsztajn.

Przypomnijmy, że nordyccy dziennikarze, którzy wypowiedzieli w ub. tygodniu członkostwo w IFJ, zarzucają władzom nie tylko tolerowanie rosyjskich członków, którzy działają na okupowanych przez Rosję terenach Ukrainy, ale także wytykają jej nieprzestrzeganie zasad demokracji, korupcję, nieetyczne finansowanie.

Czytaj też: Tomasz Lis dostał wezwanie do zaniechania naruszeń dóbr osobistych. Poszło o "hejtera opłacanego przez Hołownię"

(MZD, 07.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.